Служба безпеки України та Офіс генпрокурора заявили про арешт майна підсанкційного проросійського олігарха Вадима Новинського, який причетний до пособництва країні-агресору.
Про це повідомляють пресслужби СБУ та ОГП.
До списку заблокованих активів входять корпоративні права на 40 українських підприємств та 30 газових свердловин, де видобувають промислові обсяги блакитного палива. Загальна сума арештованого майна становить більше ніж 3,5 млрд грн, заявили в СБУ.
"Встановлено, що для уникнення санкцій РНБО Новинський намагався перереєструвати власні індустріальні об’єкти на декілька афілійованих комерційних структур.
Для реалізації оборудки він залучив підконтрольних приватних нотаріусів і державних реєстраторів. Наразі, за матеріалами СБУ, Мін’юстом вже скасовано незаконні дії реєстраторів щодо низки підприємств олігарха", - підкреслили у відомстві.
"У ході розслідування встановлено, що бізнесмен, після застосування до нього персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних санкцій, здійснив перереєстрацію належних йому підприємств на підконтрольних осіб. Це іноземці, які мають безпосередній зв’язок з державою-агресором", - додали в ОГП.
У СБУ також додали, що у кримінальному провадженні за ст. 111-2 (пособництво державі-агресору), співробітники СБУ провели обшуки в офісних приміщеннях підприємств, а також за місцями роботи та проживання фігурантів.
"Під час обшуків виявлено документи, печатки компаній-нерезидентів та прокремлівську релігійну літературу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності", - йдеться у повідомленні.
За темою
- Начальник патрульної поліції подав у відставку після втечі поліцейських під час стрілянини в Києві
19.04.2026, 17:25
- Російський дрон влучив у залізничну інфраструктуру на Полтавщині
19.04.2026, 14:34
- Генштаб підтвердив ураження заводу дронів у Таганрозі та складів окупантів
19.04.2026, 10:35
- Стрілянина в Києві: МВС розслідує дії поліції під час теракту
19.04.2026, 10:04
- Масована нічна атака: ППО збила понад 200 російських дронів
19.04.2026, 09:29
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Запорізькому напрямку військові знищили "Сонцепьок" окупантів
Генпрокурор підтвердив, що стрілянину в Києві влаштував уродженець Москви
На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
У Львові в ДТП з Tesla постраждали троє дітей
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми