• Головна
 • Новини
 • Резніков спростував інформацію розвідки про скорочення фінансування ОРДЛО з боку РФ

04.09.2021, 15:13

Резніков спростував інформацію розвідки про скорочення фінансування ОРДЛО з боку РФ

Днями була опублікована інформація з посиланням на міністра О. Резнікова про те, що щорічні витрати Росії на війну проти України та на утримання окупованих територій Донбасу складають близько 5 млрд доларів США.

Таким чином ці витрати з 2014 року можна оцінити в $35 млрд. Про це заявив віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков в інтерв'ю Liga.net.

"Вони (РФ, – ред.) витрачають на рік до $5 млрд тільки на донецькому і луганському напрямках. За сім років це $35 млрд. Для країни-бензоколонки ніби й незначні гроші, але й не маленькі", –зазначив віцепрем’єр .

На його думку, якщо російська сторона буде розуміти, що утримувати ці території дуже дорого, а сенсу ніякого немає, то буде шукати варіанти, як з цього вийти.

"Шукатимуть відповідний формат. Тому нам треба бути готовими до введення якоїсь міжнародної миротворчої місії, яка забезпечить перехідний період. Інакше росіяни вийти з наших територій просто не погодяться. Звичайно, вони починали з того, щоб розміняти Донбас на Крим. Але Україна ніколи ... Жоден президент, хто б ним не був, на це не піде. Це нереально", – додав Резніков.

Натомість, цікава не сама заява О. Резнікова, як інформація  української розвідки про скорочення обсягів фінансування терористів ОРДЛО з боку РФ.

Нагадаю, нещодавно  на сайті "Інформаційний спротив" , структури діяльність якої пов"язують з ГУР МОУ,  була опублікована інформація  про те, що Росія скорочує витрати на "ЛДНР".

Зупинимося на цьому більш детально щоби показати механізми поширення неперевіреної інформації.

З 2017 року з легкої руки так званих "військових експертів" в українських ЗМІ починають періодично з’являтися повідомлення щодо скорочення фінансування так званих "республік" з боку РФ. Так, наприклад, у травні 2017 року Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що скорочення фінансування Росією призводить до зростання рівня заборгованості із соціальних виплатах і затримки заробітної плати співробітникам "бюджетоутворювальних" підприємств. А вже 25 вересня 2017 року українські ЗМІ поширюють інформацію групи "Інформаційний спротив", яку вважають наближеною до ГУР МОУ, що в Росії закінчуються гроші на утримання псевдореспублік. За інформацією "ІС", ватажкам "ДНР" та "ЛНР" повідомили, що варто скороти видатки "бюджету" на соціальну сферу.

За "оперативними даними" групи "ІС" це рішення начебто викликало невдоволення ватажків бойовиків через обмеженість резервів і жорстких вимог російських "кураторів".

Спростовуючи інформацію "ІС" аналітичний відділ ГІ "Права Справа" інформував, що йдеться не про зменшення обсягу фінансування псевдореспублік Росією, а мінімізацію витрат. Відбувався процес перерозподілу фінансових потоків. Кремль намагався вивести так звані "Д/ЛНР" на самофінансування і створити для цього певний алгоритм дій.

Примітно, що у звіті приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratford повідомляється, що "Росія буде продовжувати підтримувати непідконтрольні райони Донбасу через розташування регіону на кордоні. Але Москва демонструє готовність бути більш гнучкою в своїх підходах і обсягах підтримки окремих районів Донецької та Луганської областей", – наголошувалося в звіті.

Утім, не зважаючи на оцінки вітчизняних і американських аналітиків,12 лютого 2019 року група "Інформаційний спротив" вчергове робить інформаційний вкид, фактично дезінформуючи військово-політичне керівництво країни про скорочення фінансування ОРДЛО з боку РФ. Зокрема, у повідомленні групи "ІС" мовиться, що окупаційна влада "Д/ЛНР" отримала розпорядження заступника міністра економічного розвитку РФ Сергія Назарова, скоригувати запит на фінансову і матеріально-технічну допомогу з Росії на 2019 рік у бік її радикального скорочення.

Варто зазначити, що ця інформація не відповідала реальному стану речей. Російський "Газпром" в 2018 році, навпаки, збільшив постачання газу в ОРДЛО – 2,74 млрд куб. м газу в порівнянні з 2,43 млрд куб. м за 2017 рік. Постачання російського природного палива на окуповані території здійснювалося через газовимірювальні станції "Платове" і "Прохорівка". Як повідомлялося раніше, 19 лютого 2015 року прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв доручив Міненерго РФ і "Газпрому" підготувати пропозиції щодо постачання газу на окуповані території Донбасу в якості гуманітарної допомоги.

20 квітня 2020 року з посиланням на Telergram-канал Вольнодумец група "ІС" повідомляє про скорочення на 20% витрат на підтримку псевдореспублік з боку РФ.

Звертає на себе увагу той факт, що  заяви міністра Резнікова  про те, що щорічні витрати Росії на війну проти України та на утримання окупованих територій Донбасу складають близько 5 млрд доларів США, фактично визнають той факт, що попередня інформація ГУР МОУ про скорочення фінансування квазіутворень не відповідає дійсності.

Наведені факти свідчать про невідповідність та відверту дезінформацію щодо ситуації в ОРДЛО, яка подається військово-політичному керівництву України. Без достовірних даних, плани з реінтеграції тимчасово окупованих територій розробити неможливо.

Вирішити цю проблему можна створивши аналітичні структури, які б зайнялися інформаційним супроводом діяльності державних структур.

Д. Снєгирьов, воєнний експерт

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Василь Чорний

  Війна і мир Луганщини. Погляд через два з половиною роки

  Мирослав Дністрянський

  Про гостру необхідність будівництва у Львові метро

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: