• Головна
  • Новини
  • Рада підтримала покарання чиновників за несвоєчасне декларування більше 1,3 млн

05.09.2023, 16:57

Рада підтримала покарання чиновників за несвоєчасне декларування більше 1,3 млн

Верховна Рада ухвалила в цілому закон, який передбачає покарання чиновників за несвоєчасне подання декларацій на суму більше 1,3 мільйона гривень.

Про це повідомви народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

За словами Железняка, проект підтримали 305 депутатів.

Він розповів, що в закон була внесена поправка №25, яка дозволяє уникнути покарання, "якщо на 1,3 млн грн забув задекларувати майно". Вона набрала 250 голосів і була врахована.

Як повідомляє Железняк, було ще кілька правок до закону, але їх відхилили.

"Правка №27 (про право забути що задекларував майно на 1,3 млн грн і штраф буде 17 тисяч грн). Набрала 199 голосів. Не врахована. Правка №112 (про те що можна забити оренду). Набрала 165 голосів. Не врахована. Правка №139 (про можливість не вносити в реєстр корупціонерів). Набрала 161 голосів. Не врахована", - йдеться в повідомленні. 

Але, як каже Железняк, через наявність прийнятої поправки №25 його фракція "Голос" за закон не голосувала.

"Не думаю, що в такому вигляді закон підпишуть або схвалять міжнародні партнери", - зауважив він.

Довідково: Цим законом ВР вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів щодо удосконалення порядку притягнення до відповідальності чиновників.

Метою закону є автоматизація оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, передбаченого статтею 172-6 КУпАП за несвоєчасне подання декларації.

Документом запроваджується можливість "автоматичної фіксації" правопорушень, передбачених частиною першою статті 172-6 КУпАП, та встановлюється, що несвоєчасне подання декларацій чиновником є протиправним у випадку пропуску строку подання декларації без поважних причин.

Очікується, що ухвалення закону сприятиме спрощенню притягнення до відповідальності за несвоєчасне подання декларації чиновника, а також підвищить ефективність впливу держави на забезпечення вимог фінансового контролю чиновників.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

Михайло Цимбалюк

Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

Богдан Козійчук

Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: