• Головна
  • Новини
  • Україна та НАТО шукають технології для обмеження роботи російських військових аеродромів

19.06.2026, 20:30

Україна та НАТО шукають технології для обмеження роботи російських військових аеродромів

Україна спільно з НАТО оголосила міжнародний конкурс інноваційних рішень, покликаних обмежити можливості Росії використовувати військові аеродроми для атак по українській території. Про запуск ініціативи 19 червня повідомили в Міністерстві оборони України та Північноатлантичному альянсі.

Конкурс проводить Командування НАТО з трансформації спільно зі Спільним центром НАТО–Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC). Його метою є пошук сучасних технологій, які дозволять суттєво ускладнити використання російської авіаційної інфраструктури.
У Міноборони наголосили, що кожен авіаудар по Україні починається з військового аеродрому, тому одним із пріоритетів є пошук рішень, здатних зменшити можливості противника застосовувати бойову авіацію.
Організатори очікують пропозиції щодо технологій, які можуть впливати на роботу злітно-посадкових смуг, літаків, складів пального та боєприпасів, а також іншої інфраструктури військових летовищ.
Серед основних вимог до майбутніх розробок — автономна робота на відстані понад 150 кілометрів, стійкість до засобів радіоелектронної боротьби, можливість функціонувати без GPS, а також використання штучного інтелекту для виявлення та супроводу цілей. Крім того, рішення повинні працювати за будь-яких погодних умов та бути простими в експлуатації.
До участі запрошують українські оборонні компанії, інженерні команди, стартапи та розробників із країн-членів НАТО.
Загальний призовий фонд конкурсу становить до 250 тисяч євро. Подати заявки учасники можуть до 20 липня 2026 року, а перелік фіналістів оголосять 11 серпня.
Нагадаємо, раніше Україна повідомила про успішні випробування першої вітчизняної керованої авіаційної бомби, здатної нести бойову частину масою 250 кілограмів.
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

    Коментар

    Блоги

    Богдан Козійчук

    ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ

    Михайло Цимбалюк

    Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

    Михайло Цимбалюк

    Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: