• Головна
 • Новини
 • Рада не розгляне держбюджет вчасно, але Разумков хоче уникнути «бюджетної ночі»

19.10.2020, 12:11

Рада не розгляне держбюджет вчасно, але Разумков хоче уникнути «бюджетної ночі»

Верховна Рада не зможе розглянути в першому читанні проєкт закону "Про державний бюджет України на 2021 рік" на засіданні у вівторок, 20 жовтня, і зможе повернутися до цього питання лише з 3 листопада.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це на засіданні погоджувальної ради 19 жовтня повідомив Голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

"У п'ятницю не відбулося засідання комітету (з питань бюджету - ред.) з технічних причин. І, згідно з чинним законодавством, документ (проєкт державного бюджету на 2021 рік - ред.), який ми мали розглядати завтра, не готовий. Ми не зможемо на пленарному засіданні його розглянути, тому що і народні депутати з ним ще не ознайомилися, і комітет ще не ухвалив відповідне рішення", - поінформував Разумков.

Спікер висловив упевненість, що "найближчим часом він буде підготовлений", і після місцевих виборів парламент, згідно з графіком роботи, з 3 листопада, зможе розглянути проєкту бюджету.

Разумков додав, що така ситуація склалася через розповсюдження коронавірусної хвороби, яка зачепила і Верховну Раду. За словами спікера, станом на сьогодні хворіє або перехворіли у ВР 60 народних депутатів, а деякі перебувають на самоізоляції, тому що мали контакт як із виборцями, так і з колегами, які захворіли.

Голова ВР звернувся до профільного та інших комітетів ВР, а також до уряду з проханням оперативно доопрацювати проєкт закону "Про державний бюджет України на 2021 рік" для того, щоб парламент ухвалив його вчасно.

"Незважаючи на те, що ми 20-го (жовтня - ред.) не зможемо розглянути, але щоб ми скоротили строки при підготовці його і ухваленні, щоб ми в новий рік увійшли з нормальним бюджетом, наскільки це можливо, в достатньо непростих умовах, в яких ми зараз знаходимося. І щоб у нас не було того явища, яке в народі називають "бюджетна ніч", - сказав Разумков.

Нагадаємо, Верховна Рада на пленарному засіданні 20 жовтня планувала розглянути питання про ухвалення в першому читанні законопроєкту №4000 «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Депутати подали в проєкт держбюджету кілька тисяч поправок і пропозицій, на основі яких профільний комітет сформував таблицю з 2,5 тис. позицій.

Комітет з питань бюджету у п'ятницю, 16 жовтня, мав затвердити поправки до законопроєкту про держбюджет-2021, однак засідання не відбулося через відсутність кворуму.

Відповідно до норм Бюджетного кодексу, Верховна Рада має проголосувати в першому читанні за проєкт закону про держбюджет до 20 жовтня, а до 1 грудня документ має бути ухвалений в цілому як закон.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: