• Головна
  • Новини
  • Прогнозний обсяг обласного бюджету Львівщини на 2022 рік  становить 6,2 млрд грн

17.12.2021, 18:38

Прогнозний обсяг обласного бюджету Львівщини на 2022 рік  становить 6,2 млрд грн

7 грудня Львівська обласна державна адміністрація подала на розгляд Львівській обласній раді проєкт обласного бюджету на 2022 рік. Документ опрацювали у постійних комісіях Львівської обласної ради і сьогодні представили до громадського обговорення.

У Львівській ОДА відбулося громадське слухання проєкту обласного бюджету на 2022 рік

Про це повідомив департамент фінансів Львівської ОДА.

За словами першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика, проєкт обласного бюджету є збалансованим та реалістичним до виконання на 2022 рік.

«У проєкті обласного бюджету закріплений баланс між утриманням обласних закладів та установ і фінансуванням розвиткових програм і проєктів. Першочергово пропонуємо задекларувати в рішенні сесії про затвердження обласного бюджету скерування мінімум 40% фінансового ресурсу у межах обласних цільових програм на капітальні видатки», - зазначив Андрій Годик.

«Фактично Львівська ОДА формувала проєкт бюджету відповідно до тих стратегічних цілей, які закріплені у Стратегії розвитку Львівської області, зокрема, - це підтримка розвитку економічного потенціалу та збільшення туристичної привабливості регіону, а також якісне життя як стратегічна ціль, яка включає в себе освіту, соціальний захист, безпеку тощо.

З огляду на те, що ковід та карантинні обмеження позначилися на виконанні дохідної частини бюджету у 2020-2021 роках, ми підготували збалансований і реальний до виконання бюджет. Сподіваємось, що запропонований проєкт обласного бюджету підтримають в обласній раді», - наголосив перший заступник голови Львівської ОДА.

Прогнозний обсяг обласного бюджету на 2022 рік  становить 6,2 млрд грн. Передбачається збільшення на 11,7% (або на 374 млн грн) порівняно з очікуваними надходженнями 2021 року власних доходів обласного бюджету  на 2022 рік.  Обсяг власних доходів на 2022 рік складатиме 3,57 млрд грн, що на 56,4% покриватиме видаткову частину бюджету. 47 % або 2,9 млрд. грн., закладено в проекті бюджету на утримання установ. Ці гроші мають забезпечити належне функціонування обласних закладів охорони здоров’я, освіти, культури та ін.

Окрім того, як розповів заступник директора департаменту фінансів Львівської ОДА Іван Нос, найбільшу частку доходів обласного бюджету складатимуть надходження від сплати податків і платежів (62%), субвенції розвитку доріг (20%), освітня субвенція (10%).

Особливості формування обласного бюджету на 2022 рік:

  • Ріст комунальних послуг та енергоносіїв на 30 % (132,4 млн грн);
  • Ріст стипендій для учнів професійно-технічних навчальних закладів у 2,5 рази, студентів вищих навчальних закладів – у 1,5 рази;
  • Вперше передбачено додаткову дотацію на проведення розрахунків за енергоносії для територіальних громад (85,9 млн грн);
  • Змінено структуру видатків на медицину (інформаційно-аналітичний центр фінансуватиметься з обласного бюджету, а патолого-анатомічне бюро 0 01.07.2022 – з держбюджету)
  • Зменшення додатковї дотації на передані повноваження в освіті та охороні здоров’я на 50 % (-176 млн грн)

Зазначимо, невід’ємною складовою бюджету є фінансування  29 обласних програм - 1,519 млрд гривень. 27 з них є продовженням прийнятих депутатським корпусом минулорічних програм. Також запропоновано 2 нові програми - цифровізації та розвитку транспорту і зв’язку.

В обговоренні проєкту обласного бюджету на наступний рік взяли участь представники громадських організацій Львівщини, члени Громадської ради при ЛОДА, представники ЗМІ та громадськості, депутати Львівської облради, керівники структурних підрозділів Львівської ОДА.

Нагадаємо, на черговій сесії Львівської облради 21 грудня депутати прийматимуть рішення про затвердження проєкту обласного бюджету на 2022 рік. 

Довідково:

Відповідно до бюджетного законодавства місцеві бюджети затверджуються рішенням відповідної місцевої ради до 25 грудня (включно) року, що передує плановому. Місцеві ради при затвердженні місцевих бюджетів мають врахувати обсяги міжбюджетних трансфертів та інші положення (необхідні для формування місцевих бюджетів), затверджені Верховною Радою України при прийнятті проєкту закону про Державний бюджет України у другому читанні та доведені Міністерством фінансів України до місцевих фінансових органів.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Богдан Козійчук

Про чистоту мови правничої 

Богдан Козійчук

Правнича термінологія: проблеми стандартизації

Михайло Цимбалюк

Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: