• Головна
 • Новини
 • Працівники волинської шахти чотири місяці без зарплати

04.08.2021, 12:22

Працівники волинської шахти чотири місяці без зарплати

600 працівників шахти «№ 9 Нововолинська» чотири місяці не отримують заробітну плату. Директор шахти Володимир Юрків розповів Суспільному, що заборгованість від квітня місяця складає понад 34 мільйони гривень.

Про це пише Суспільне Волинь.

Мирослава Ясюк працює на шахті №9 машиністкою підйому. Жінка розповідає: її родина живе у борг, позичає у родичів, а потім віддає.

Директор копальні Володимир Юрків каже: гроші в бюджеті на зарплату є. Каже: "Цей борг погашається асигнуваннями з державного бюджету, які передбачені у нас Програмою з підготовки шахти до ліквідації. Ми очікуємо їхнє надходження після процедури підписання міністерством фінансів".

Окрім заборгованості із заробітної плати, шахта боргує понад два мільйони гривень за електроенергію.

З 29 липня на копальні відключили електроенергію, гірники у вимушеному простої, працюють лише слюсарі, які відкачують воду, — розповідає гірничий диспетчер Василь Чирук. Каже: "Зараз качається вода з 11.30 до 16:30, коли є напруга, а воду потрібно відкачувати хоча б до 21-ої години, інакше шахту затопить, електроприлади вийдуть за ладу".

За годину на шахті відкачують 120-130 кубів води. Електроенергію використовують лише для відкачки. Усе інше працює в механічному режимі, — каже начальник техкомплексу Микола Телко.

Дирекція шахти очікує, що гроші за електроенергію надійдуть 9 серпня. Тоді ж очікують і заробітну плату. За вимушений простій гірникам виплатять посадовий оклад без надбавок, каже керівник копальні Володимир Юрків.

4 квітня, орієнтовно о 20:00 на шахті №9 кабіна ліфту, який спускав гірників під землю, на великій швидкості опустилася на забій. Внаслідок аварії ушпиталили дев'ятьох гірників.

Через аварію з ліфтом, яка трапилася на шахті №9 міста Нововолинськ, гірники призупинили видобування вугілля.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: