• Головна
 • Новини
 • Порошенко як лідер партії, що «має найбільшу підтримку», назвав винних у «розпорошеному» результаті

30.07.2019, 10:30

Порошенко як лідер партії, що «має найбільшу підтримку», назвав винних у «розпорошеному» результаті

Президент Петро Порошенко вважає, що партіє "Європейська солідарність" могла б посісти друге місце у Верховній Раді 9 скликання, якби партії з малою підтримкою не брали участь у виборах.

Про це він заявив в інтерв'ю "Українській правді".

"На скільки об’єктивно ми могли претендувати? На багато більше (ніж 8,1% – Ред.). Це вже зараз я можу це сказати. Хочу наголосити, що під час виборчої кампанії я ніколи про це не говорив", – зазначив Порошенко.

"Але у нас був десяток політичних сил, які набирали від 1 до 3%. Вони розуміли, що у них немає жодного шансу, але керуючись чи то власними амбіціями, чи то будь-якими іншими мотиваціями, пішли, і 15-20% голосів були розпорошені", – заявив він.

Порошенко має на увазі "всіх – і "Самопоміч", і Гройсмана, і "Свободу".

"Ми до перемовин навіть не дійшли. Ми офіційно всім оголосили, направили запрошення, що ми готові сформувати єдиний список. Я ніколи і ні перед ким не ставив питання квот", – зазначив Порошенко. 

"У нас були всі шанси зайняти друге місце. Це було абсолютно реально", – вважає екс-президент. 

На його думку, "у програмних положеннях різких відмінностей не було… просто в угоду амбіціям окремих лідерів цих партій ми голоси демократичних сил віддали або "Слузі народу", або "Опоблоку".

"Я вважаю, що це була помилка. Чи знімаю я з себе відповідальність? Можливо, я міг більш активно як лідер партії, яка, як виявилося, має найбільшу підтримку, робити відповідні кроки. Але, на жаль, цього не получилося. Це є суб’єктивні фактори, які вплинули", – сказав Порошенко. 

"Є об’єктивні фактори. Коли одразу після президентських виборів ти проводиш парламентську кампанію, люди намагаються підтримати свій вибір під час президентських. Це абсолютно технологічні речі", – додав він.

Як приклад розпорошеності демократичних сил він назвав участь у виборах "Української стратегії Гройсмана", яка подолала 5% бар’єр лише у Вінницькій області, але й там не взяла жодного округу.

Натомість велику підтримку партії "Слуга народу" (43,16%) Порошенко розцінює виключно як відстоювання громадянами свого вибору на президентських виборах.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Михайло Цимбалюк

  Запровадження надзвичайного стану призведе до зриву посівної кампанії

  Андрій Вихопень

  Як я сходив по хліб - жахіття карантину

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: