• Головна
 • Новини
 • Польський Сейм ухвалив резолюцію у справі Північний потік-2

16.06.2021, 11:16

Польський Сейм ухвалив резолюцію у справі Північний потік-2

Сейм Республіки Польща ухвалив резолюцію із закликом до Європейського Союзу та держав-членів, перш за все Німеччини, припинити будь-яким способом підтримувати реалізацію газопроводу Nord Stream 2. Резолюція також закликає США зберегти і розширити санкції проти суб’єктів, які беруть участь у цій російсько-німецькій інвестиції.

Про це пише Польське радіо.

Остаточний проєкт резолюції створено на основі пропозицій, які представили партії Солідарна Польща, Громадянська платформа та Право і справедливість. За резолюцію проголосували 422 депутати, один був проти.

Раніше доповідач Владислав Теофіль Бартошевський наголосив, що комітет закордонних справ ухвалив документ шляхом акламації: «Експорт вуглеводнів – це джерело фінансування російського озброєння і як такий є вагомим інструментом агресивної політики Росії не лише стосовно сусідніх держав, а й інших держав-членів Європейського Союзу. Метою Nord Stream 2 є лише зміна маршрутів постачання, а не їх диверсифікація. Різка мова цього проєкту резолюції – правильна відповідь на дії урядів Федеративної Республіки Німеччина і Російської Федерації».

Як підкреслив депутат керівної партії Право і справедливість Януш Ковальський, адресати резолюції усвідомлюють, що спротив проєкту Nord Stream 2 об’єднує поляків понад політичними поділами: «Реалізація проєкту Nord Stream 2 насправді відкриває шлях агресії Росії проти України. Це моральна відповідальність тих, хто реалізує цей проєкт з режимом Владіміра Путіна, передусім Федеративної Республіки Німеччина. Питання насильства з боку російської держави та порушення міжнародного права показує, що необхідно чітко заявити: стоп!»

На думку депутата Громадянської коаліції Павела Коваля, існує ще багато можливостей блокувати запуск Північного газопроводу. Політик звернув увагу, що нинішня ініціатива є надто пізньою. Схвалення своєї політичної сили для резолюції він запропонував сприймати як заклик до праці.

У відповідь на закиди опозиції стосовно пасивності польської дипломатії у справі російсько-німецького проєкту Nord Stream 2, віцеміністр закордонних справ Шимон Шинковський вель Сенк нагадав політикам Громадянської платформи, що саме їхній уряд допустив до створення першої гілки газопроводу, яка стала першим кроком, що руйнує енергетичну солідарність Європейського Союзу.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Львівщині авто зіткнулось із вантажним потягом, загинула жінка. Відео

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Стратегія-2030, громада без старост та равликова ферма

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: