• Головна
  • Новини
  • У Польщі п'яні чоловіки напали на українського підлітка: постраждав і поляк, який став на його захист

19.07.2026, 19:07

У Польщі п'яні чоловіки напали на українського підлітка: постраждав і поляк, який став на його захист

У польському місті Познань група нетверезих чоловіків напала на українського підлітка в трамваї. Під час конфлікту постраждав також місцевий житель, який заступився за хлопця. Наразі інцидент розслідує поліція.

Подія сталася 17 липня під час поїздки трамваєм із району Дембець у напрямку мікрорайону Собеського. Про випадок першими повідомили журналісти місцевого телеканалу WTK після звернення дружини постраждалого чоловіка.
За її словами, у вагоні перебувала компанія нетверезих чоловіків, які ображали українського підлітка через його походження. Хлопець не реагував на провокації, однак коли виходив із трамвая, один із нападників ударив його по голові.
За дитину заступився інший пасажир — близько 60-річний поляк. Він зробив компанії зауваження, після чого між сторонами виникла словесна суперечка.
Коли чоловіки виходили з трамвая, один із них плюнув у захисника хлопця. Після цього конфлікт переріс у бійку. За словами дружини потерпілого, один із нападників сильно вдарив її чоловіка в обличчя. Від важчих травм його частково вберегли пластикові окуляри, які пом'якшили удар. Бійку припинила випадкова очевидиця.
Після повернення додому стан чоловіка різко погіршився. Приблизно через пів години він почав втрачати пам'ять і перестав пам'ятати не лише сам інцидент, а й частину подій попереднього дня. Його госпіталізували до лікарні, де він перебуває під наглядом медиків.
Речник поліції Великопольського воєводства Анджей Боровяк повідомив, що правоохоронці вже відкрили провадження та аналізують записи камер відеоспостереження, щоб встановити всіх учасників нападу.
Це вже не перший випадок насильства щодо українців у Польщі за останні місяці. Раніше у місті Бельсько-Бяла чоловік напав на двох 11-річних українок через те, що вони розмовляли українською мовою. Міністерство юстиції Польщі кваліфікувало той випадок як злочин на ґрунті ненависті.
Подібні напади також сталися у Вроцлаві, Варшаві та Ольштині, де жертвами агресії ставали українські підлітки та молодь. За даними польських правоохоронців, лише за першу половину 2026 року 180 громадян України звернулися до поліції із заявами про злочини, скоєні на ґрунті ненависті.
  • ,
  • ,
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

    Коментар

    Блоги

    Богдан Козійчук

    ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ

    Михайло Цимбалюк

    Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

    Михайло Цимбалюк

    Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: