• Головна
 • Новини
 • Польща закликає ЄС, США та НАТО долучитись до нормандського формату

16.02.2020, 12:12

Польща закликає ЄС, США та НАТО долучитись до нормандського формату

Польща виступає за перегляд нормандського формату і залучення до переговорів щодо завершення російської агресії в Україні ЄС та США.

Про це під час Українського ланчу в рамках Мюнхенської безпекової конференції заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Можливо, настав час підняти одне дуже важливе питання: чи нормандський формат є хорошою інституцією для вирішення цієї проблем?.. Ми підтримуємо формат, оскільки Президент Зеленський й українці його підтримують, але, можливо, маємо пошукати інші рішення”, - зазначив Чапутович, зауваживши, що три члени формату – Німеччина, Франція та Росія – шукають можливості для глибшої співпраці.

Він повідомив, що Польща як непостійний член Радбезу ООН (упродовж 2018-2019 років - ред.) намагалася залучати до обговорення питання України якомога більше міжнародних гравців.

“Ми дискутували про можливість миротворчої операції, включення і притягнення до дискусії США, можливо Великої Британії. Утім, насамперед, ми зараз не маємо представника нашої позиції, ЄС як інституції”,- підкреслив глава польської дипломатії.

Він додав, що, можливо, до дискусії варто було б залучити високого представника ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля.

Як підкреслив Чапутович, Росія є стратегічним викликом для країн ЄС, зокрема Швеції, Польщі та інших, але відповідати на цей виклик потрібно не лише в рамках ЄС, але і НАТО.

“Задіяння США до розв’язання цього конфлікту має вітатися. Польща вітатиме інтернаціоналізацію дискусії і чекатиме на відповідні кроки з боку України”,- констатував Чапутович.

Глава польської дипломатії також зауважив, що Росія намагається заперечити свою присутність на Донбасі, намагаючись перекласти відповідальність за ситуацію в регіоні лише на українську сторону.

“Але у той же час ми знаємо, що наявність ексклюзивного російського озброєння (на Донбасі - ред.) є очевидним підтвердженням російської присутності на Донбасі”,- наголосив глава МЗС Польщі.

 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Відкрити ломбарди під час карантину - цинічна логіка Уряду

  Мирослав Дністрянський

  Які стереотипи заважають відстояти українські державницькі позиції на Донеччині?

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: