• Головна
 • Новини
 • Патріарх Філарет розповів, як його обманули Порошенко та Епіфаній

15.05.2019, 12:44

Патріарх Філарет розповів, як його обманули Порошенко та Епіфаній

Патріарх Філарет хоче керувати Православною церквою в Україні, а за митрополитом Епіфанієм залишити представлення Української церкви за кордоном.

Як заявив він на прес-конференції, саме про це домовлялися з Епіфанієм, архієреями та президентом Петром Порошенком минулого року перед Об'єднавчим собором, цитує УП.

"Була домовленість не тільки з Епіфанієм і президентом, і й з архієреями, що після отримання томосу я як патріарх буду керувать церквою всередині України, а назовні буде представляти цю церкву митрополит Епіфаній. Така була домовленість", – сказав Філарет. "І для того, щоб зберегти єдність, треба виконувати домовленість", – наголосив він.

Філарет уточнив, що домовленості були усні: "Письмово ми не підписували, тому що я довіряв. І президентові довіряв, і Епіфанію довіряв. А вони обманули".

"Я як патріарх повинен керувати українською церквою на території України, а він від цього відмовився і керує сам. Не тільки патріарха не допускає, а й не узгоджує. Навіть на першому Синоді поставили питання, щоб мене взагалі на спокій відправити. Про це ж я не домовлявся" – обурився також він.

"Якби я знав те, що відбувається, я б його (Епіфанія) кандидатуру не висував би. Я довіряв йому, що він буде іти прямою дорогою, а не піде кривими дорогами. Цього я не передбачав, тому що я довіряв йому 100%-во. Якби я за нього не боровся на Соборі, він би предстоятелем не був", – заявив патріарх.

На запитання, чи обговорював він проблеми з Епіфанієм, він відповів: "Владика Епіфаній уникає спілкування зі мною. Я йому давав рекомендації на початку – він зробив протилежне, і тепер не спілкується зі мною за винятком кількох разів".

"Що стосується Порошенка, він обіцяв одне, а робить інше. Тому проблема виникає через те, що не дотримуються того, про що домовилися перед Собором 15 грудня", – сказав також патріарх.

Крім того, Філарет заявив, що статут, ухвалений 15 грудня 2018 року, був тимчасовим – і його потрібно оновити.

На запитання, чи не вважає, він, що шкодить єдиній церкві, патріарх відповів: "Не вважаю. Навпаки, я хочу робити все, щоб зберегти ту церкву, яку ми побудували. Тому я противник розділення. Тому я робив і робитиму все, щоб була церква єдиною"

"А томос відберуть чи не відберуть – це не від нас залежить", – заявив Філарет.

Патріарха запитали також: "Чи знала Мати-церква, що ви обирали Епіфанія для зовнішніх функцій, а для себе брали внутрішні функції? Чи не обманули ви таким чином вселенського патріарха?", – він відповів: "Я вселенського патріарха не обманув".

"Я приймаю томос про автокефалію Української православної церкви в статусі київської митрополії. І тому звинувачувати мене, що я не підтримую томос – це неправда", – заявив Філарет.

"Я ясно сказав: "Ми приймаємо томос про автокефалію Української православної церкви у статусі митрополії. У майбутньому ми хочемо, щоб статус Української церкви був патріархатом. Але для цього ми повинні працювати на об’єднання – так, як того хоче вселенський патріарх", – додав він.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  Суспільство

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На позачерговій сесії ВРУ слід повернути українцям газ та підвищити пенсії - Батьківщина

  Коментар

  Блоги

  Наталя Тимчій

  Разом зможемо зробити Львівщину й Україну успішними

  Василь Чорний

  Про досвід політичних невдач Івана Франка, який потрібно пам’ятати напередодні виборів

  Дмитро Снєгирьов

  Під виглядом відведення сил Росія готує провокацію. Станиця Луганська під загрозою прориву

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: