02.03.2021, 15:54

«Пам’яті Лесі Українки»

Така назва сюїти  видатного українського композитора  Андрія Штогаренка. Вона була створена  ще в 1951 році, до сімдесятиліття  геніальної поетеси Лесі Українки, чиї драми  міцно  стали на світовий рівень і, як сьогодні вважає  Оксана Забужко, вручили нашому народові паспорт у мистецьку Європу.

У творчості українських композиторів Лесина лірика отримала багате  і чисельне обрамлення, увійшла у репертуар багатьох академічних та естрадних співаків, доволі часто виконується  на радіо чи в концертних залах. Якщо взяти до прикладу навіть ті концерти, які відбулися  в ці дні на сцені Львівської національної філармонії, то можна отримати немалий список і чудові враження.

Відзначення 150-річчя Лесі Українки Львівська філармонія розпочала напередодні офіційної дати, включеної до пам’ятного календаря ЮНЕСКО, концертом, у якому прозвучала сюїта з музики  Мирослава Скорика до драми Лесі Українки «Камінний господар».

А далі -  два   вище згадувані пісенні концерти за участю Академічного  інструментального ансамблю «Високий замок» (художній керівник – Андрій Яцків) та  Галицького академічного камерного хору (художній керівник – народний артист України Василь Яциняк).

Власне, на них глядачі насолоджувалися  трепетним Лесиним словом та сольними й хоровими перлинами за її поезією композиторів К.Стеценка, Д.Січинського,Л.Дичко,Є.Козака, А.Кос-Анатольського, Р.Цися та ін.. Сподіваємося, що серія таких концертів повториться і розшириться протягом  ювілейного року Лесі Українки.

А музичну мову про неї Львівська філармонія  продовжить 4 березня. На цей раз – великими формами у виконанні симфонічного оркестру.

Крім сюїти «Пам’яті Лесі Українки», прозвучить «Слов’янський концерт»  для фортепіано з оркестром Бориса Лятошинського. Цей твір  вибрано, щоби ширше пізнати національну симфонічну  спадщину і – в контексті 150-річного ювілею – продовжити розмову про Лесю Українку, а саме про її дитячі роки, коли душевним другом  маленької дівчинки був великий музичний інструмент. Пригадуєте елегію «До мого фортеп’яно», від  читання якої  стискається серце?

Розстаємось надовго ми з тобою!

Зостанешся ти в самоті німій,

 А я не матиму де дітися з журбою…

Прощай же, давній,  любий друже мій!

Солістка, лауреат міжнародних конкурсів Маргарита Головко (Київ) та симфонічний оркестр Львівської національної філармонії  під керуванням диригента Сергія Хоровця подарують нам неповторні хвилини причетності до відзначення ювілею великої Українки.

Надія Труш, заслужений працівник культури України

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: