• Головна
  • Новини
  • Олексій Кучеренко: Восени нас чекає черговий енергетичний колапс і здорожчання послуг на ЖКП вдвічі

22.05.2021, 21:16

Олексій Кучеренко: Восени нас чекає черговий енергетичний колапс і здорожчання послуг на ЖКП вдвічі

Відмова уряду від державного регулювання ціни на газ зумовить підвищення вартості комунальних послуг мінімум вдвічі, і наступного опалювального сезону на українців чекатиме повний фінансовий та енергетичний колапс.   

Про це під час брифінгу повідомив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко.

«Сьогодні відбуваються негативні події, які сильно вплинуть на платіжки українців і, відповідно, на сімейні бюджети. Уряд України припинив державне регулювання ціни на газ для підприємств теплокомуненерго, для ОСББ для інших підприємств, які використовують газ для опалення та для підігріву води. Одночасно від сьогодні поновлено повноваження наглядової ради НАК «Нафтогаз України», яка підтримувала і забезпечила це рішення», – зазначив Олексій Кучеренко.

За його інформацією, для ОСББ з котельнею на червень прогнозована ціна на газ складає 13 гривень за куб, а гарячої води – 300 гривень. Народний депутат пояснив, що на сьогодні для більшості підприємств теплокомуненерго,  які забезпечують теплом половину населення України в великих містах, ціна на газ складає приблизно 4,3 гривні за куб, це торішні ціни на газ. А після скасування державного регулювання «Нафтогаз»  запропонував підприємствам теплокомуненерго ціну 8,3 гривні за куб, тобто вдвічі вищу.

«Якщо ми з вами не станемо єдиним фронтом проти ганебної політики уряду і «Нафтогазу», в опалювальний сезон мінімум вдвічі зростуть і платіжки на тепло. Якщо минулої зими на опалення квартири 60 м2 йшло приблизно 2 тисячі гривень у місяць, майбутньої зими це коштуватиме 4 тисячі. Порахуйте 6 місяців опалювального сезону – ці гроші вам треба приберегти, щоб пройти цей період», – констатував народний депутат.

За його словами, ситуація ускладняється ще й тим, що НАК «Нафтогаз» для укладення договорів виставляє підприємствам теплокомуненерго нереальні умови, приміром – погасити борги, які сягають  53 мільярди гривень, та зробити передоплату мінімум на місяць.

«Або ми з вами протягом цього короткого терміну до опалювального сезону вгамуємо уряд і «Нафтогаз» на чолі з його ганебною наглядовою радою, або країна восени потрапить у повний фінансовий і енергетичний колапс. Треба якнайшвидше розробити конкретний план дій виходу з цієї ситуації, а також звернутися до уряду, Антимонопольного комітету,  і найголовніше  – до президента, який відповідає за все, що відбувається в крані, з вимогою негайно припинити цю зухвалу політику», – наголосив Олексій Кучеренко.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: