• Головна
 • Новини
 • Офіс президента вже відповів за українців на перше питання Зеленського

14.10.2020, 19:11

Офіс президента вже відповів за українців на перше питання Зеленського

Офіс президента закликає українців, які щиро зацікавлені у викоріненні корупції, під час загальнонаціонального опитування 25 жовтня дати відповідь на питання про довічне ув'язнення за корупційні злочини, щоб корупціонери зрозуміли, що шансів у них вже ніколи не буде.

Про це йдеться на сайті Офісу Президента

"У цей день шість років тому був ухвалений Закон "Про Національне антикорупційне бюро України". Цим рішенням тодішній парламент відкрив другий фронт захисту нашої держави – від корупції... Доводиться констатувати, що ми все ще перебуваємо на самому початку важкої боротьби з корупційними кланами", - йдеться у повідомленні.

В ОП зазначили, що розбудова антикорупційної інфраструктури роками затягувалася.

"Злочинці отримували політичне прикриття. А можливості корупціонерів ставити під сумнів діяльність антикорупційних органів прописувалися просто в законах. Саме це в підсумку й дозволило свого часу через Конституційний Суд скасувати статтю Кримінального кодексу, якою встановлювалася відповідальність за незаконне збагачення, визнавши формулювання цієї статті таким, що порушувало презумпцію невинуватості особи. Що стало фактично амністією для тисяч корумпованих посадовців і депутатів", - йдеться у повідомленні.

В ОП нагадали, що в 2019 році Президент Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ забезпечити Національному антикорупційному бюро можливість самостійно співпрацювати з міжнародними партнерами у розслідуванні корупційних злочинів. Парламент надав НАБУ так зване право на прослуховування, запрацював Вищий антикорупційний суд.

Однак, констатували в ОП, суспільство не побачило системних ефективних змін.

В ОП впевнені, що змінити нинішній стан справ може лише воля народу, і опитування, яке пропонується провести 25 жовтня - "основа нового формату нової країни".

"Під час ініційованого главою держави загальнонаціонального опитування 25 жовтня 2020 року перше питання стосуватиметься саме цієї проблеми – корупція і як її викоренити. Нехай свою відповідь, з якою політичне середовище вже не зможе сперечатися, дадуть всі українці, які щиро зацікавлені в тому, щоб позбутися цього ганебного явища.

Щоб навіть ті корупціонери, які "врятувалися" від покарання за п’ять років попередньої влади, побачили: шансів у них вже ніколи не буде, а ризики зростають у багато разів. Сьогоднішня держава не може дозволити собі навіть мінімально толерувати корупцію".

В ОП зазначили, що ухвалення всіх необхідних рішень для ефективної роботи антикорупційної інфраструктури не дало змоги відзначити той факт, що "корупціонери нарешті сядуть за ґрати надовго".

Дослівно: "Змінити це може лише справжня воля народу. Кожного разу, коли президент пропонує політичному середовищу зробити більш жорсткою реакцію держави на корупцію, у відповідь отримуємо численні варіанти спекулятивного "ні". Тож тепер запитаємо безпосередньо в народу України".

"Усвідомлюємо, що таке опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, проте дасть можливість кожному громадянину висловитися так, щоб політики це справді почули.

Потреба у цій формі безпосередньої демократії зумовлена тим, що зміст політики у державі має визначати народ. Держава ставить прямі запитання суспільству та отримує прямі відповіді без посередників. Віримо, що поступово саме такі формати змінять нашу політику та зроблять її більш сучасною".

Як повідомлялося, Президент Зеленський у вівторок, 13 жовтня, опублікував відеозвернення, у якому закликав українців прийти на виборчі дільниці в неділю, 25 жовтня та відповісти на п'ять важливих для кожного питань.

14 жовтня він оприлюднив перше питання: чи потрібно запровадити довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих масштабах.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Василь Чорний

  Чи є життя після виборів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: