05.01.2026, 18:57
ОАЕ інвестують $760 млн у українського виробника дронів та ракет Fire Point
Об’єднані Арабські Емірати планують придбати 30% акцій української компанії Fire Point, яка спеціалізується на виробництві далекобійних ударних дронів та ракет. Загальна вартість компанії оцінюється у $2,5 млрд, а сума інвестиції з боку ОАЕ складе близько $760 млн.
Потенційним покупцем виступає оборонна група EDGE, що належить суверенному фонду ОАЕ. В межах угоди EDGE отримає міноритарну частку у Fire Point і вже подав документи до Антимонопольного комітету України для отримання дозволу на придбання акцій.
Компанія Fire Point, заснована у 2022 році, розробляє та виробляє ударні безпілотники FP-1 і FP-2, а також крилаті ракети “Фламінго”. FP-1 може доставляти до 60 кг бойового навантаження на відстань до 1400 км, FP-2 — до 100 кг на 200 км, ракета “Фламінго” — до 1000 кг на 3000 км. Компанія також працює над першою українською балістичною ракетою і є одним із великих виконавців державних оборонних замовлень в Україні.
EDGE заснована у 2017 році і об’єднує понад 35 компаній у різних сегментах оборонної та безпекової промисловості.
За темою
- Філіп Морріс у першому півріччі 2026 року сплатила 31.7 млрд грн податків
13.07.2026, 15:45
- 2000 грн із Василем Стусом: НБУ презентував нову найбільшу банкноту
10.07.2026, 12:49
- НАТО погодило для України 140 млрд євро військової допомоги на два роки
08.07.2026, 17:11
- НБУ пояснив, що робитиме після невиконання вимоги щодо звільнення Смілянського
02.07.2026, 14:46
- Через спеку Україна може збільшити імпорт електроенергії з країн ЄС
30.06.2026, 09:45
Обговорення
Економіка
ТОП
40-річний мотоцикліст загинув внаслідок ДТП на Львівщині
Ексмитника зі Львівщини судитимуть через незаконне ввезення понад 5 тисяч пачок кави
На кордоні з Львівщиною затримали француза, якого розшукували за підозрою у терористичній діяльності
Потужна злива затопила Львів: підтоплені вулиці, транспорт і будинки
Вночі у Львові через ДТП з поліцеським авто травмувався водій електроскутера
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні