• Головна
 • Новини
 • Над четвертим енергоблоком ЧАЕС ввели в експлуатацію нову захисну оболонку

10.07.2019, 19:02

Над четвертим енергоблоком ЧАЕС ввели в експлуатацію нову захисну оболонку

Новий безпечний конфайнмент має прослужити не менше 100 років.

Новий безпечний конфайнмент ("нову захисну оболонку") над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції передали держпідприємству "Чорнобильська АЕС" і ввели в експлуатацію. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook старший радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов, передає Дзеркало тижня.

"Через 22 роки після організації Чорнобильського фонду "Укриття" новий безпечний конфайнмент запущений в експлуатацію і передається Україні", – написав Усов.

Він зазначив, що на реалізацію цього проєкту було зібрано 1,5 млрд євро. Європейський банк реконструкції і розвитку вклав понад 700 млн євро. Новий безпечний конфайнмент повинен прослужити не менше 100 років.

Будівництво нового безпечного конфайнмента над старим об'єктом "Укриття" почалося в 2012 році. Через великі розміри захисної оболонки її довелося будувати двома частинами, які були підняті та успішно з'єднані в 2015 році. Всередині арки встановлено кран для демонтажу старого саркофагу та залишків четвертого енергоблоку АЕС.

У березні 2019 року на промисловому майданчику ЧАЕС здійснювалися пусконалагоджувальні роботи, індивідуальні та комплексні випробування обладнання та технологічних систем конфайнмента.

Після проведення пробної експлуатації конфайнмент перейде на дослідно-промислову, яка триватиме близько року. За її підсумками ЧАЕС отримає відповідну ліцензію та перейде до повноцінної експлуатації і демонтажу конструкцій "Укриття".

Фото - Facebook/Anton Usov

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Картину Далі нахабно викрали із галереї за 32 секунди

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  День вчителя, квіти і долари

  Михайло Цимбалюк

  У пенсіонерів серед білого дня держава краде кошти

  Наталя Тимчій

  У Львові потрібно скоротити апарат міськради, а не кількість депутатів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: