Одяг, взуття, ранець, канцтовари та підручники обійдуться середньостатистичному батькові в суму не менше 6,4 тис. гривень.
Це приблизно на 10−15% дорожче в порівнянні з минулим роком, пише НВ.Бізнес.
До початку нового навчального року залишилося трохи більше тижня. Батьки скуповують шкільну форму, взуття, ранці, зошити і набори для творчості. Попит на товари для школи підвищується після 20 серпня, коли сім'ї повертаються з відпусток, розповіла НВ Бізнес директор ТРЦ Sky Mall Юлія Ванченко. «Раніше зробити покупки не вдасться, оскільки магазини завозять нові колекції з середини серпня», — говорить вона.
НВ Бізнес вивчило ціни в магазинах і підрахувало, скільки коштує відправити дитину до школи
Магазини не пропонують знижки на одяг і взуття перед першим вересня, говорить PR-директор ТРЦ Gulliver Тетяна Атаджанова. «Сезон тільки стартував, тому купувати всі речі доведеться за повною вартістю», — додає вона. Деякі магазини проводять промо-акції. Наприклад, при купівлі пари штанів і сорочки батьки отримують знижку, в розмірі 10% на піджак. Це робиться для того, щоб мотивувати батьків якомога більше товарів придбати в конкретному магазині.
Найвища стаття витрат — одяг і взуття. Кожному школяреві необхідно хоча б два змінних набори — дві пари штанів і сорочок для хлопчиків і плаття, спідниця і блузка для дівчаток. Середня вартість пари брюк або сорочки становить 300 грн, сукні — 360 грн, спідниці — 500 грн. За комплект одягу доведеться викласти приблизно 1,4 тис. грн. Окрема стаття витрат — взуття. Туфлі коштують 550 грн, а небрендові кросівки — приблизно 400 грн за пару. Спортивну форму — штани, футболку і куртку — в київських магазинах можна купити за 500 грн.
Окрема стаття витрат — це підручники і зошити, в яких друкують завдання. Як правило, їх закуповують централізовано. Середня вартість комплекту на одну дитину становить 2 тис. грн на рік. Додатково треба купити 20 зошитів (50 грн), щоденник (75 грн) і набір різного приладдя — олівці, фломастери, ручки, клей, обкладинки на підручники (350 грн). Ціни на шкільні рюкзаки стартують від 300 грн до 1,5 тис. Середня вартість звичайного портфеля — 450 грн, а ортопедичного — 900 грн. «Більшість батьків вважають за краще не економити на портфелях, тому готові платити за них близько 1 тис. грн», — говорить Тетяна Атаджанова. Не дешевими є різні «набори для творчості», куди входить пластилін, набори для вишивання, шиття та аплікацій — 500 грн.
В середньому за рік вартість повного комплекту одягу, взуття до 1 вересня і шкільних предметів за останній рік зросла на 10−15%. За підрахунками НВ Бізнес, підготовка одного школяра до навчального процесу обійдеться в середньому в 6,4 тис. грн. Це не мало. Середня офіційна заробітна плата по Україні, за інформацією Державної служби статистики, в червні склала 10,8 тис. грн на місяць.
Як можна заощадити? Юлія Ванченко зі Sky Mall говорить, що при виборі одягу краще віддавати перевагу українським виробникам, які випускають недорогу і якісну продукцію. В середньому ціни на неї на 20−30% нижче у порівнянні з брендовою, а придбати її можна на шкільних ярмарках. Теж саме стосується і канцтоварів. Багато батьків купують одяг для учнів на зарубіжних сайтах з доставкою в Україну, де ціни в середньому в два-три рази нижче. Наприклад, якщо в Києві блузка для дівчинки коштує 600 грн, то на зарубіжному ресурсі, подібному до АliЕxpress, її можна придбати за 200 грн, вартість доставки в Україну навряд чи перевищить 100 грн.
За темою
- ТРО Медіа: гучний голос Сил територіальної оборони
30.03.2026, 10:47
- У львівській школі знову розпилили перцевий балончик
24.04.2024, 14:28
- На Львівщині під час реконструкції школи вкрали 600 тисяч гривень
19.11.2023, 10:57
- У Львові на ремонт даху у середній школі № 99 виділили 4,2 млн грн
14.07.2023, 16:01
- У львівських школах через повітряні тривоги не відбулося 50 уроків
27.12.2022, 17:44
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Львові донька загиблого військового через суд домоглася виплати 7,5 млн грн від Міноборони
5 травня: що треба знати про цей день
У Новому Роздолі на Львівщині загинула 50-річна жінка у власній квартирі
Російські дрони вночі вдарили по Києву та області, є постраждалі
У Львові помер колишній ректор Української академії друкарства Степан Гунько
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми