08.05.2021, 11:39

На Храмовій горі в Єрусалимі сталися сутички

В останній день Рамадану — місяць обов'язкового для мусульман посту — 7 травня в Єрусалимі сталися сутички між палестинцями та ізраїльськими правоохоронцями. Внаслідок цього постраждали щонайменше 205 палестинців та 17 поліцейських.

Про це повідомляє Товариство Червоного Півмісяця Палестини (PRCS), пише The Jerusalem Post, передає Громадське.

Зіткнення сталися на Храмовій горі, де зібралися тисячі мусульманських вірян на п’ятничну молитву. За інформацією поліції, палестинці почали закидати їхніх представників камінням і піротехнічними засобами. Правоохоронці у відповідь застосували гумові кулі та сльозогінний газ.

«Ми не допустимо порушення порядку, будь-якої форми насильства та спроб заподіяти шкоду офіцерам, прикриваючись свободою віросповідання та використовуючи її для сприяння насильницькому інциденту», — заявили у поліції.

Приблизно половину постраждалих — 108 людей — доставили до лікарень Єрусалиму на госпіталізацію. Один з поранених втратив око, двоє отримали серйозні поранення голови, ще у двох — переломи щелеп. У решти легкі поранення.

Глава Палестинської адміністрації Махмуд Аббас заявив, що він закликав посла Палестини при ООН вимагати скликання Ради Безпеки для обговорення ситуації в Єрусалимі.

Зіткнення в Єрусалимі

Подібні випадки там відбуваються регулярно з початку священного для мусульман місяця Рамадан і після рішення глави Палестинської національної автономії Махмуда Аббаса відкласти заплановані на 22 травня загальні вибори.

Спочатку конфлікт спалахнув після заборони правоохоронців на проведення традиційного вечірнього збору палестинців з нагоди Рамадану в Старому місті Єрусалима. Пізніше ескалації напруженості посприяла загроза виселення кількох палестинських сімей з одного з районів Східного Єрусалима.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв

  Коментар

  Блоги

  Наталя Тимчій

  Проект Е-квиток у Львові перебуває у стадії «знущання з львів'ян» або Бюрократичний «ЛеоКард»

  Мирослав Дністрянський

  Упродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде

  Мирослав Дністрянський

  Міжпоколінні розходження в Україні ще не є критичними, але відчуженість наростає

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: