У Тернопільській області під час весняно-польових робіт випадково виявили древній саркофаг, вік якого може налічувати до 5 тисяч років.
Про це Укрінформу повідомила директор Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини, археолог Марина Ягодинська.
«Сільський голова Ридодубів Чортківського району повідомив, що під час весняно-польових робіт за селом у полі трактор зачепив і проламав кам’яну брилу, під якою виявилися отвір. У ньому побачили людський череп. Коли археологи прибули на місце знахідки, то виявили у землі частину кам’яної домовини-саркофагу із місцевого «червоного» каменю. Кришка, теж кам’яна, була частково проломлена під час оброблення землі технікою. Попередньо – це типове поховання часів або так званої комарівської культури, могильник "білопотоцького типу", або культури кулястих амфор. Тобто, йдеться орієнтовно про IV тисячоліття до нашої ери», - поінформувала Ягодинська.

За її словами, вона невдовзі планує виїхати на місце знахідки, де працюватиме група археологів.
Фахівці остаточно визначать вік саркофагу та дослідять людські рештки, що там зберігаються.
Як повідомлялося, це не перша знахідка артефактів комарівської культури на Тернопільщині. Кілька років тому під керівництвом Марина Ягодинської на околиці села Кордишів у розкопаному давньому кургані, вік якого щонайменше 4 тис. років, археологи виявили 14 поховань.
Зокрема, під час розкопок багатошарового могильника було знайдено артефакти кількох історичних періодів - комарівської культури та княжої доби. Також біля людських решток археологи знайшли бронзові браслети, шийну гривну (прикраса – ред.), скроневі кільця, намисто із кварцу.
За темою
- На Мамай-горі виявлено останки людини віком сім тисяч років
31.01.2022, 13:08
- На Тернопільщині знайдено унікальні артефакти козацької доби
26.10.2021, 15:34
- Львівські археологи виявили на Київщині стоянки давніх людей віком понад 10 тис. років
21.10.2021, 19:08
- Ловили рибу ще до Геродота: на Хмельниччині археологи знайшли скіфське поселення
01.09.2021, 13:06
- На Тернопільщині знайшли ще один повстанський архів
19.08.2021, 16:59
Обговорення
Тернопіль
ТОП
14 березня: що треба знати про цей день
РФ ударила ракетами по Броварах: є загиблі та поранені
У Росії дрони атакували Афіпський НПЗ та порт "Кавказ": спалахнули пожежі
Генштаб: Росіяни втратили ще понад 800 осіб та систему ППО
РФ атакувала майже 500 безпілотниками та ракетами, є влучання на 28 локаціях
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми