• Новини
  • На Тернопільщині 310 спортсменів змагалися у турнірі з греко-римської боротьби

13.12.2021, 16:59

На Тернопільщині 310 спортсменів змагалися у турнірі з греко-римської боротьби

310 спортсменів зі всієї України а також Молдови і Румунії змагалися на Всеукраїнському турнірі з греко-римської боротьби в Тернополі.

Про це пише Суспільне із посиланням на організатора турніру Андрія Телебана.

За його словами, боролися спортсмени у 19 вагових і трьох вікових категоріях. Як це було - бачив Тарас Бурак.

У фінальному поєдинку категорії до 35 кілограмів змагалися Ілля Орлюк і Матвій Мандибура. У цьому бою переміг Ілля Орлюк. Хлопець каже, що на змагання приїхав з Вінниці:

"Мені дуже хотілося виграти і йому теж. Він почав душити мене, бо він теж хотів виграти.. Мені було страшно. В мене був біль в шиї, але я переміг".

Тернополянин Матвій Мандибура каже, до цих змагань готувався пів року:

"Я вигравав по балах, але потім програв. Я ліг на лопатки".

У категорії до 38 кілограмів переміг спортсмен з Тернополя Олександр Юрковський.

"Він перше мене перекрутив, а я його положив і накрив. Я надіявся на виграш і виграв. Суперник був сильніший за мене", – каже Юрковський.

Цей турнір з греко-римської боротьби пам’яті шестиразового чемпіона України Василя Дем’яного. Про це розповів організатор змагань Андрій Телебан. За його словами, такий турнір в Тернополі проводять вдвадцятьперше.

"Це один з етапів підготовки до чемпіонатів України. Він відбудеться в березні. Будуть зони України. Це підготовка до офіційних змагань. Ми пам’ятаємо Василя Дмитровича Дем’яного. Ми пам’ятаємо про людина, значить вона жива. Тому ми проводимо турнір пам’яті і для підвищення майстерності наших спортсменів", – каже Телебан.

Василь Дем’яний родом з Івано-Франківщини. Працював тренером у Тернопільській дитячо-юнацькій спортивній школі. Боровся за фіскультурно-спортивне товариство "Спартак". Шестиразовий чемпіон України, дворазовий Радянського союзу. Загинув у 1996 році, коли йому було 50 років, повідомив Андрій Телебан.