• Головна
 • Новини
 • На Міжнародному Гуцульському фестивалі в Косові встановлять ґердановий рекорд

28.02.2020, 17:55

На Міжнародному Гуцульському фестивалі в Косові встановлять ґердановий рекорд

Учасники конференції "Ґердан - спадщина віків" у Косові на Івано-Франківщині вирішили внести цю прикрасу до переліку обласної та національної культурної спадщини, а також встановити рекорд на найбільшу кількість людей у ґерданах під час гуцульського фестивалю у вересні.

Про це повідомляє Івано-Франківська облдержадміністрація. 

"На конференції було вирішено підготувати необхідну документацію для внесення елемента нематеріальної культурної спадщини "Традиція виготовлення жіночої народної прикраси – Ґердану" до обласного та національного переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, а також у рамках XXVII Міжнародного гуцульського фестивалю, який відбудеться у Косові у вересні 2020 року, провести рекорд на найбільшу кількість учасників у ґерданах", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що всі учасники конференції в Косові мали змогу побачити ґердан, якому понад 200 років, – із особистих фондів Ганни Богдан, голови косівського осередку "Союзу українок". Жінка у свої 80 років продовжує займається цим мистецтвом. Також на конференції представили мапу "Золоте кільце бісероплетіння на Прикарпатті".

Ґердан (тюрк. "герден", "гардан" – шия) – узагальнена назва жіночих та чоловічих прикрас з дрібного намиста, бісеру та стеклярусу.

Фото: if.gov.ua

 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  NASA: Політ Crew Dragon – лише початок, далі – освоєння Місяця

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: