• Головна
 • Новини
 • На Міжнародному Гуцульському фестивалі в Косові встановлять ґердановий рекорд

28.02.2020, 17:55

На Міжнародному Гуцульському фестивалі в Косові встановлять ґердановий рекорд

Учасники конференції "Ґердан - спадщина віків" у Косові на Івано-Франківщині вирішили внести цю прикрасу до переліку обласної та національної культурної спадщини, а також встановити рекорд на найбільшу кількість людей у ґерданах під час гуцульського фестивалю у вересні.

Про це повідомляє Івано-Франківська облдержадміністрація. 

"На конференції було вирішено підготувати необхідну документацію для внесення елемента нематеріальної культурної спадщини "Традиція виготовлення жіночої народної прикраси – Ґердану" до обласного та національного переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, а також у рамках XXVII Міжнародного гуцульського фестивалю, який відбудеться у Косові у вересні 2020 року, провести рекорд на найбільшу кількість учасників у ґерданах", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що всі учасники конференції в Косові мали змогу побачити ґердан, якому понад 200 років, – із особистих фондів Ганни Богдан, голови косівського осередку "Союзу українок". Жінка у свої 80 років продовжує займається цим мистецтвом. Також на конференції представили мапу "Золоте кільце бісероплетіння на Прикарпатті".

Ґердан (тюрк. "герден", "гардан" – шия) – узагальнена назва жіночих та чоловічих прикрас з дрібного намиста, бісеру та стеклярусу.

Фото: if.gov.ua

 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Михайло Цимбалюк

  Запровадження надзвичайного стану призведе до зриву посівної кампанії

  Андрій Вихопень

  Як я сходив по хліб - жахіття карантину

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: