• Головна
  • Новини
  • На Львівщині відреставрували церкву, де парохом був дід Євгена Коновальця

07.12.2021, 14:30

На Львівщині відреставрували церкву, де парохом був дід Євгена Коновальця

У вересні 2021 року завершили реставраційні роботи дерев’яного храму Стрітення Господнього в с. Черепин Львівської області. Реставрацію розпочали в 2018 році, а сьогодні провели урочисту молитву

На заході був присутній голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

Відновлювали храм спільними коштами та зусиллями Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, Пустомитівською районною радою та Давидівською ОТГ.

“Ми маємо розуміти: наша спадщина - це доказ того, що ми - давня нація, з величезним і самобутнім культурним потенціалом, з віковими надбаннями. Спадщина - це також фактор нашої безпеки. Саме тому наш обов’язок дбати і берегти кожну дерев’яну церкву, маленьку чи велику - це також питання національної культурної самобутності", - сказав голова Максим Козицький.

Цьогоріч для завершення реставрації церкви Стрітення Господнього в Черепині надійшло майже 800 тисяч гривень з обласного бюджету. Передбачені кошти використали для реставрації вхідних дверей, відновили зовнішні кам’яні сходи до приміщення захристя, замінили і частково відреставрували несучі підвалини, завершили облаштування відмостки навколо храму.

“Ми щасливі, що вдалося разом з громадою відновити цю унікальну пам'ятку. Її краса та велич вражають. Наші церкви — це велике культурне та духовне надбання. А особливо такі, як ця: з такою довгою та важливою історією, які впливали на процеси відновлення української незалежності", — розповіла  директорка департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Церква Стрітення Господнього в Черепині є пам’яткою архітектури національного значення та датується 1757 роком. Відома передусім тим, що її настоятелем був дідусь засновника та першого голови ОУН Євгена Коновальця — о. Михайло Коновалець, скерований у Черепин після свого висвячення 1852 року.

“Цього року ми відзначаємо 130-річчя Євгена Коновальця. Тож завершити відновлення храму в Черепині - дуже важливий підсумок року. Вчора Україна відзначала 30 років Збройних Сил України. Сьогодні у цьому місці, де витає дух тих, хто стояв при становленні Української Держави, ми молилися за майстрів, реставраторів, жителів села, а також наших воїнів — і тих, які творили державність на початку 20 століття, і нинішніх, котрі стоять на варті нашого кордону сьогодні’’, - наголосив Максим Козицький.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: