• Головна
 • Новини
 • На Львівщині відновлять вежі Поморянського замку і Тартаківського палацу

15.02.2020, 21:10

На Львівщині відновлять вежі Поморянського замку і Тартаківського палацу

Львівська обласна рада виділила 5,3 млн гривень на відновлення веж Поморянського замку та Тартаківського палацу. Українська благодійна організація «Спадщина.UA» збирає кошти та відновлює ці дві пам’ятки архітектури.

Засновниця «Спадщини» Ганна Гаврилів написала у Facebook, що «пам’ятки національної спадщини Львівщини, які свого часу вважалися втраченими назавжди, впевнено і гарно повертаються до життя». За її словами, «дві вежі до кінця цього року будуть повністю готові для безпечного та захоплюючого відвідування», - про це пише Польське радіо.

Вона додала, що обидва історичні об’єкти потребують додаткового фінансування у розмірі щонайменше 20 відсотків, а тому організація має надію на підтримку з боку влади Золочева і Тартакова. Крім того, Ганна Гаврилів також хоче завершити обидва об’єкти залученням «натуральних внесків, корпоративного та приватного меценатства, а також людської інтелектуальної та фізичної праці».

Замок у Поморянах Фото: Bluz at the Ukrainian language Wikipedia [CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]Замок у Поморянах Фото: Bluz at the Ukrainian language Wikipedia 

Ренесансний замок у Поморянах збудував у першій половині 16 століття подільський воєвода Ян Сєнінський. У 1620 році батько майбутнього короля Яна ІІІ Собєського Якуб Собєський придбав Поморяни з 17 сусідніми селами. Замок став не тільки улюбленою резиденцією його сина Яна ІІІ Собєського, куди він приїжджав на полювання та проводити розкішні бенкети, але також однією з ключових оборонних фортець під час турецьких воєн. У 1876 році замок перейшов до роду Потоцьких і був їхньою власністю до Другої світової війни. Нині пам’ятка руйнується.

Палац Лянцкоронських у Тартакові у 1896 році звів тодішній власник маєтку Збіґнєв Лянцкоронський на мурах колишнього Замку-палацу Потоцьких. Після Другої світової війни радянська влада організувала у палаці початкову та загальноосвітню школи. У 1990 роках у палацовому саду збудувати новий шкільний об’єкт, натомість сам палац занепав.

Перше фото: залишки Тартаківського палацу/Ядвига Вереск  

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  NASA: Політ Crew Dragon – лише початок, далі – освоєння Місяця

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Які ідеологічні засади можуть об'єднати українців

  Андрій Вихопень

  Іду Львовом і бачу рекламу ієзуїтів

  Іван Стецькович

  В Україні весь час панує одна партія - «партія влади», а 350 зареєстрованих - це спосіб приховати злодійство

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: