• Головна
 • Новини
 • На Львівщині відбувся автопробіг за участі 70 ретромашин

09.05.2021, 10:45

На Львівщині відбувся автопробіг за участі 70 ретромашин

70 автомобілів, яким більше 30 років, проїхалися дорогами Львівщини. Протяжність маршруту 140 кілометрів. На ретропробіг з'їхалися екіпажі не лише з Львіщини, але й інших областей України, зокрема, Волині, Рівненщини, Київщини, Тернопільщини та Івано-Франківщини.

Пробіг тривав близько 14 годин. Стартував ретроавтопробіг із села Зимна Вода, що біля Львова. Звідти ретроекіпажі рушили дорогами Львівщини, пише Суспільне.

Колона з ретроавтомобілів спочатку спинилася у Домажирі, де розташований ведмежий притулок, а тоді проїхала в село Черляни, де розташований аеродром. Там влаштували майстер-класи та ретро-заїзди на швидкість.

Найстаріше авто ретропробугу — Ford Model T 1912 року. Його власник, львів'янин Дмитро Степанов, купив її 9 років тому. Чоловік розповів, що реставрував авто самотужки.

"Машина повністю відновлена, а раніше це була руїна. Це легендарна модель винахідника Форда, тобто той самий автомобіль, яким Форд "присадив" увесь світ на колеса. Машина була тут, на Західній Україні. Точніше, були рештки. Потім потребувала купу часу, інтернету та запчастин зі Штатів", — розповідає власник ретроавто Дмитро Степанов.

Авто не лише вдалося відновити, але і зробити так, аби машина поїхала. Дмитро каже, його авто "вихідного дня" і таке в Україні є лише у нього.

А цей німецький автомобіль приїхав на львівський ретропробіг з Луцька. На такому заході — вперше.

"Це автомобіль — німець "Hanomag" 1,3 Л. Машина 1939 року і їх випустилось майже 9200 машин. Я думаю, в Україні кілька таких машин залишилося, що можна на пальцях рахувати", — розповідає власник авто Тарас Красунь.

Тарас Красунь каже, зараз готує автомобіль до реставрації:

"З оригінального тут "шкарлупа" і деякі елементи декору, якщо буду відновлювати, то щоб вигляд був оригінальний, а вже двигун і коробка будуть не оригінальні".

Подивитися на ретроавтомобілі могли усі охочі. Біля автомобілів також можна було фотографуватися.

"Будь-який глядач може розпитатися, поцікавитися, поділитися досвідом. Це один з найбільших автопробігів за велику кількість років. Не фестивалів, не виставок, а саме автопробігів. Ми дуже радіємо що стільки ентузіастів до нас звернулося і поділяють наші погляди", — сказав організатор ретроавтоперегонів Роман Тимчишин.

Проїхали ретроавтомобілі 140 кілометрів і фінішували у Львові.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: