03.02.2022, 17:08
На Львівщині шукають інвестора, який вкладе 2 млн євро і зробить е-квиток в області
Сьогодні, 3 лютого, Львівська ОДА оголосила конкурс на прийом заявок для пошуку інвестора, який власними силами та своїми коштами обладнає всі маршрути області засобами, що дозволять працювати е-квитку – безготівковій оплаті за проїзд.
Як повідомляють чиновники Львівської обласної державної адміністрації, це буде пілотний проєкт, який ще не реалізовувався в Україні у межах цілої області, передає "Еспресо.Захід".
Заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко розповів, що наразі закон України не регулює питання по впровадженню е-квитка, тому в ЛОДА розробили окреме розпорядження, яке й дало змогу оголосити тендер на пошуки інвестора по впровадженню е-квитка.
"Львівська область, по суті, запускає пілотний проєкт по цьому напрямку. Е-квиток дасть змогу оплатити проїзд будь-якою карткою, ми знатимемо, який пасажиропотік, скільки пільговиків їздить, зможемо краще скоригувати маршрути і якісно покращити наш транспорт", – зауважив Юрій Бучко.
Зроблять е-квиток в області до кінця року?
Чиновник також висловив сподівання, що вже до кінця року Львівщина може перейти на безготівкову оплату за проїзд у транспорті. Однак ця заява звучить дещо наївною, враховуючи, що у місті Львові роками говорять про те, що з року в рік е-квиток повністю запрацює. Зокрема, переможці конкурсу по запровадженню е-квитка у Львові були відомі вже в кінці 2019 року. Однак станом на початок 2022 року систему лише почали тестувати у транспорті Львова. Тому більш реальні терміни запровадження е-квитка в області виглядають у період, як мінімум два-три роки.
Однак заступник голови Львівської ОДА з питань цифровізації Олександр Кулепін пояснив, що область йде зовсім іншим шляхом по запровадженню е-квитка, ніж місто Львів, тому таких проблем по розтягуванню часу проєкту не повинно виникнути.
"Порівнюючи з е-квитком Львова, вони це робили своїми силами лиш залучаючи кошти ЄБРР. А ми хочемо інакшим шляхом, коли є інвестор, який бере все на себе, щоб ми не витрачали коштів платників податків. Потім інвестор буде отримувати якусь комісію за обслуговування системи. Це є одним з критеріїв конкурсного відбору. Чим менше вони запропонують тої комісії, тим більша ймовірність, що переможуть в тому конкурсі", – сказав Олександр Кулепін і додав, що їх підхід вже зацікавив декілька інших областей, які хочуть таким же шляхом вирішити проблему е-квитка у своїх регіонах.
2 млн євро і ні копійки з обласного бюджету
Конкурс стартував вже сьогодні, 3 лютого. Прийом заявок триватиме до 4 березня. 10 березня відбудеться розгляд заявок.
До учасників конкурси подається чимало критеріїв, зі всіма можна ознайомитися на сайті ЛОДА. Серед кваліфікаційних вимог – наявність матеріальної бази в учасника конкурсу, досвід роботи з впровадженням е-квитка, відсутність заборгованостей.
Найцікавіший момент, що інвестор має вкласти близько 2 млн євро в систему, самостійно її запустити і згодом отримувати певні відсотки, які прокриють його витрати.
Стежитиме за процесом управління транспорту та зв’язку ЛОДА. Саме вони організовують конкурс і займаються документацією.
"Перевізники Львівщини готові до такого переходу. Для них це не стало несподіванкою. Ми мали багато розмов. Є різні позиції, але більшість розуміє, що це буде корисно всім і це неминучий процес. Зараз розподілом отриманої суми готівки з маршрутів займаються самі водії. А це завжди викликає багато питань і в самих керівників автотранспортних підприємств. На деяких маршрутах вже встановлені додаткові засоби контролю, які стежать за пасажиропотоками. Тобто власники перевіряють своїх же водіїв. А з е-квитком водій буде займатися лиш перевезеннями і практично не матиме справ з грошима. Чому практично, бо на початках звісно, що збережемо можливість готівкової оплати, але з обов’язковим отриманням квитка", – розповів начальник управління транспорту та зв’язку ЛОДА Степан Рудницький і додав, що в області також запровадять картку жителя Львівщини для пільгових категорій населення.
По області діє 499 маршрутів та 1047 маршруток
Відзначимо, що управління транспорту та зв’язку ЛОДА має договори з 50 перевізниками, які обслуговують область. Мова йде про приміські маршрути (до 50 км) та міжміські (понад 50 км). На Львівщині є таких 499 маршрутів, роботу яких забезпечують 1047 транспортних засобів.
"По внутрішніх обласних маршрутах є така специфіка, що перевізник кожен сам розраховує тариф і затверджує його. Сьогодні середнє число по області – це десь між 1 грн і 1 грн 15 копійок за один кілометр маршруту", – зауважив Степан Рудницький.
Додамо, що до карантину середній потік пасажирів по області становив 50 млн на рік. Близько 10 млн, тобто 20% з них – це пільговики. В області (без Львова) нараховується майже 250 тис. пільговиків.
За темою
- Три найпопулярніші поломки валідаторів у львівському транспорті
05.02.2022, 12:12
- Е-квиток у Львові подешевшав на 100 млн грн
28.10.2021, 16:32
- У Львівавтодорі розповіли про «Error» на валідаторах та скільки їх вже встановили
27.07.2021, 14:08
- Усі типи трамваїв і тролейбусів Львова обладнали системою АСОП
20.04.2021, 17:40
- Львів досі не підписав контракту на обслуговування е-квитка
19.04.2021, 17:25
Обговорення
Львів
ТОП
Поблизу Львова сталася потрійна ДТП за участю автобуса, мікроавтобуса та легковика
На трасі Львів-Стрий через ожеледицю сталася ДТП: утворився величезний затор
У Львові біля торгового центру помітили голого чоловіка
На Львівщині митники затримали 4 тонни незадекларованих молочних продуктів
На Львівщині внаслідок потрійної ДТП загинула водійка Volkswagen Sharan
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку
Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації