• Головна
 • Новини
 • На Львівщині лише 51% дітей отримали щеплення від поліомієліту

19.11.2021, 08:08

На Львівщині лише 51% дітей отримали щеплення від поліомієліту

Сьогодні значну небезпеку для дитячого населення України, зокрема Львівщини, становить поліовірус, або вірус поліомієліту.

Про це розповіла учора, 18 листопада, під час брифінгу керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко, - повідомила пресслужба Львівської ОДА.

«З приходом коронавірусу дуже багато батьків припинили водити своїх дітей на проведення планової вакцинації в заклади охорони здоров’я. Це призвело до того, що на Львівщині лише 51% дітей, тих кому потрібно було зробити щеплення проти поліомієліту, його отримали» - зазначила Наталія Іванченко.

Медик наголосила, що такий низький відсоток є дуже небезпечним.

«Адже на Закарпатті виявили випадок поліомієліту дериватом вакцинного штаму поліовірусу. Тобто є дитина, яка виділяла поліовірус, контактувала з іншими людьми і не вакциновані діти так само мали можливість інфікуватись. Тому сказати, що на сьогодні на Львівщині немає нікого, хто виділяє цей дериват вакцинного штаму поліовірусу, ми не можемо. Працюють фахівці для того, щоб максимально виявляти і обстежувати дітей при наявності у них клінічних ознак подібних на поліомієліт»,-  розповіла Наталія Іванченко.

Поліомієліт – не нове захворювання. Але лише завдяки тому, що ввели вакцинацію, останній випадок в Україні був зареєстрований ще у 1986 році. А завдяки тому, що існує вакцина є ідея елімінації вірусу повністю, щоб він не циркулював на планеті.

Медики зазначають, що в країнах, де є значна кількість невакцинованого населення, можуть зустрічатися і видозмінені штами вакцинального вірусу, які теж можуть викликати захворювання. Це власне і відбулось в Україні.

«Згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я на сьогодні в Україні відмічають спалах на поліомієліт. Тому, шановні батьки, якщо у вас вдома є діти, які з якихось причин не були вакциновані проти поліомієліту, це необхідно зробити зараз. Адже поліомієліт – це та хвороба, якої краще уникнути. Кожен десятий з тих, хто захворіє має порушення рухової функції, не може ходити, дехто не може дихати, в когось припиняє битись серце. Ми хочемо, щоб всі діти країни, зокрема Львівщини, залишались здоровими, а іншого шляху, крім як провести повний курс вакцинації за порадами вашого сімейного лікаря на сьогодні немає»,- наголосила Наталія Іванченко.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

  Василь Чорний

  Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: