• Головна
  • Новини
  • Мешканців закликають обстежитись на гепатити С та В: число інфікованих збільшилось у рази

03.08.2021, 09:56

Мешканців закликають обстежитись на гепатити С та В: число інфікованих збільшилось у рази

​​​​​​​Гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Два основних типи з 5 різних інфекцій гепатиту – В і С – є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту.

Про це повідомив департамент охорони здоров’я Львівської ОДА.

Шляхами передачі гепатиту B є незахищені статеві контакти, небезпечні медичні та інші маніпуляції, які мають контакт з кров'ю, використання нестерильного ін'єкційного інструментарію при вживанні наркотиків, а також при народженні від матері до дитини. Вакцинація є найефективнішим методом запобігання інфікуванню вірусним гепатитом B.

Вірус гепатиту C передається при контакті з інфікованою кров'ю чи біологічними рідинами інфікованої людини. Вакцини проти гепатиту C не існує.

Обидва віруси можуть спричинити як гостру, так і хронічну інфекцію. Окрім того, у значної кількості осіб із хронічною інфекцією розвивається цироз або рак печінки.

За словами експерта департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталії Іванченко, за 2021 рік у Львівській області зафіксовано 24 випадки гострого гепатиту B та 22 – гострого гепатиту С. Щодо ситуації з хронічною формою інфекції, то з початку року зареєстровано 28 випадків хронічного гепатиту В та 103 – хронічного гепатиту С.

Гепатити не є вироком, якщо вчасно виявити та розпочати лікування. Так, завдяки терапії, яка триває від 12 до 24 тижнів, одужання від вірусного гепатиту С сягає 95 %. Вірусний гепатит В вимагає постійного лікування, однак, якщо розпочати терапію вчасно, прогресування хвороби можна стримати й запобігти розвиткові ураження печінки.

Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА закликає пройти обстеження на вірусні гепатити й дізнатися свій статус. Це може врятувати ваше життя!

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: