Міністерство закордонних справ України відкликає свого посла при Раді Європи для консультацій. Там вважають: призупинення участі української делегації в ПАРЄ – цілком логічний крок, а з відкликаним дипломатом слід буде узгодити подальшу стратегію і тактику України при організації.
Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив глава МЗС України Павло Клімкін.
Водночас, він зазначає, що Україна не назавжди покидає ПАРЄ, бо не хоче "віддавати Раду Європи на поталу Росії та її друзям".
"Наш юридичний і людський обов’язок брати участь у механізмах захисту прав людини в Раді Європи. Хоч арсенал цих механізмів далеко не ідеальний, але важливий. У всьому іншому Рада Європи втратила нашу довіру, і відновити її буде надзвичайно складно", – наголосив Клімкін.
Саме тому МЗС наразі відклика українського посла при Раді Європи.
Ми відкликаємо посла для консультацій. Стратегія зрозуміла, тактика теж, але доточимо разом,
– наголосив глава українського МЗС.
Також Клімкін припустив, що рішення про повернення російської делегації до ПАРЄ було прийняте ще до президентських виборів в Україні.
"Річ не у розподілі відповідальності, яку я, до речі, з себе також не знімаю. Це все не про Порошенка, Зеленського, чи когось іншого. Це – наша спільна проблема. Добре було б це спільно усвідомити", – зазначив глава МЗС.
Він також назвав моветоном поведінку Франції у ПАРЄ, а всіх євродепутатів, які голосували за повернення Росії, йому шкода.
Особливо прикро, що все це сталося за французького головування в РЄ. Бути країною-засновником Нормандського формату і розгортати червону доріжку перед російськими депутатами без виконання РФ жодних з висунутих умов – це, вибачте за мою французьку, повний mauvais ton. Суто по-людськи мені Раду Європи шкода. Компроміси з совістю ніколи нічим добрим не закінчуються,
– додав Клімкін.
За темою
- ПАРЄ закликала Росію відвести війська від кордонів України
27.01.2022, 13:59
- У ПАРЄ готуються оскаржити повноваження нової делегації Росії
23.01.2022, 12:10
- До України прибула моніторингова місія ПАРЄ
06.07.2021, 14:59
- ПАРЄ ухвалила рішення, яким визнала переслідування кримських татар Росією
24.06.2021, 09:27
- У Страсбурзі стартує сесія ПАРЄ
21.06.2021, 14:22
Обговорення
Політика
ТОП
У Львові арештували полковника ЗСУ за підозрою у поборах із військових
23 роки «рабства»: підприємець з Городка тримав у трудовій неволі однокласника
У Львові арештували продавця та ймовірну керівницю мережі наркомагазинів U420
50-річний мешканець Львівщини вистрілив з рушниці в односельця і втік до лісу
Поліцейські Львівщини розшукують скутериста, який скоїв наїзд на пішохода та втік з місця події
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми