22.11.2019, 23:13

МЗС про перше рішення Гааги: Арбітраж нас почув

Арбітраж у Гаазі змінив назву "морської справи" України проти РФ і визначив графік її розгляду.

Арбітражний суд у Гаазі затвердив графік розгляду справи України проти Росії щодо захоплених українських військових кораблів. Про це повідомила заступник глави МЗС, агент України в цій справі Олена Зеркаль на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 22 листопада, передає Кореспондент.

"Для нас було дуже важливо зафіксувати в назві не тільки порушення Росією норм міжнародного права, а й відобразити, що цей спір стосується наших моряків, які провели дев'ять місяців у в'язниці. І Арбітраж нас почув. Позитивним можна вважати і те, що РФ не вдалося затягнути нас і Арбітраж в тривалий і багатоступінчастий процес", - написала Зеркаль.

Згідно з розкладом, Україна повинна подати свій меморандум протягом 6 місяців, але може зробити це і раніше. З моменту подання у росіян буде 3 місяці для того, щоб скористатися своїм правом і висловити заперечення щодо юрисдикції.

При цьому Україна має право прокоментувати заперечення росіян і звернутися до Арбітражу з проханням їх відхилити.

"Наша позиція полягає в тому, що вирішити питання юрисдикції у цій справі окремо від розгляду фактів неможливо", - зазначила Зеркаль.

Відповідно, Арбітраж повинен визначити, чи дійсно є підстави для поділу процесу на дві стадії (юрисдикційну і по суті) і прийме рішення про подальші стадії розгляду справи.

У разі прийняття рішення про поділ процесу на дві стадії Україна отримає три місяці на підготовку відповіді на російські заперечення. Якщо поділу не відбудеться, то росіяни будуть змушені подати свій контр-меморандум протягом шести місяців з дати винесення Арбітражем рішення про відхилення розгляду попередніх заперечень РФ на юрисдикційній стадії.

Арбітраж також визначив, що письмові позиції сторін будуть оприлюднені в момент початку усних слухань.

Крім того, промови агентів будуть відкритими, а щодо доступу громадськості до решти слухань рішення будуть прийняті Арбітражем додатково напередодні слухань.

Нагадаємо, 21 листопада в Гаазі почалися перші слухання Арбітражного трибуналу, сформованого відповідно до додатка Конвенції ООН з морського права щодо захоплення трьох українських військово-морських суден і 24 членів їхніх екіпажів. Україна сподівається на оперативний розгляд справи по суті.

У МЗС вважають, що Росія досі не виконала рішення Міжнародного трибуналу з морського права щодо повернення захоплених кораблів і звільнення їхніх екіпажів.

Як відомо, напередодні ввечері повернуті кораблі прибули до Очакова Миколаївської області. Президент Володимир Зеленський заявив, що Росію попросять повернути зняте обладнання, а на відновлення суден піде близько трьох місяців.

 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  Про банки і «панамських патріотів»

  Дмитро Снєгирьов

  Кремль вимагає від України імплементації формули Штайнмаєра

  Михайло Цимбалюк

  Нардепи створили міжфракційне об'єднання "Карпати"

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: