22.11.2019, 23:13

МЗС про перше рішення Гааги: Арбітраж нас почув

Арбітраж у Гаазі змінив назву "морської справи" України проти РФ і визначив графік її розгляду.

Арбітражний суд у Гаазі затвердив графік розгляду справи України проти Росії щодо захоплених українських військових кораблів. Про це повідомила заступник глави МЗС, агент України в цій справі Олена Зеркаль на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 22 листопада, передає Кореспондент.

"Для нас було дуже важливо зафіксувати в назві не тільки порушення Росією норм міжнародного права, а й відобразити, що цей спір стосується наших моряків, які провели дев'ять місяців у в'язниці. І Арбітраж нас почув. Позитивним можна вважати і те, що РФ не вдалося затягнути нас і Арбітраж в тривалий і багатоступінчастий процес", - написала Зеркаль.

Згідно з розкладом, Україна повинна подати свій меморандум протягом 6 місяців, але може зробити це і раніше. З моменту подання у росіян буде 3 місяці для того, щоб скористатися своїм правом і висловити заперечення щодо юрисдикції.

При цьому Україна має право прокоментувати заперечення росіян і звернутися до Арбітражу з проханням їх відхилити.

"Наша позиція полягає в тому, що вирішити питання юрисдикції у цій справі окремо від розгляду фактів неможливо", - зазначила Зеркаль.

Відповідно, Арбітраж повинен визначити, чи дійсно є підстави для поділу процесу на дві стадії (юрисдикційну і по суті) і прийме рішення про подальші стадії розгляду справи.

У разі прийняття рішення про поділ процесу на дві стадії Україна отримає три місяці на підготовку відповіді на російські заперечення. Якщо поділу не відбудеться, то росіяни будуть змушені подати свій контр-меморандум протягом шести місяців з дати винесення Арбітражем рішення про відхилення розгляду попередніх заперечень РФ на юрисдикційній стадії.

Арбітраж також визначив, що письмові позиції сторін будуть оприлюднені в момент початку усних слухань.

Крім того, промови агентів будуть відкритими, а щодо доступу громадськості до решти слухань рішення будуть прийняті Арбітражем додатково напередодні слухань.

Нагадаємо, 21 листопада в Гаазі почалися перші слухання Арбітражного трибуналу, сформованого відповідно до додатка Конвенції ООН з морського права щодо захоплення трьох українських військово-морських суден і 24 членів їхніх екіпажів. Україна сподівається на оперативний розгляд справи по суті.

У МЗС вважають, що Росія досі не виконала рішення Міжнародного трибуналу з морського права щодо повернення захоплених кораблів і звільнення їхніх екіпажів.

Як відомо, напередодні ввечері повернуті кораблі прибули до Очакова Миколаївської області. Президент Володимир Зеленський заявив, що Росію попросять повернути зняте обладнання, а на відновлення суден піде близько трьох місяців.

 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: