• Головна
 • Новини
 • Львів'янин вимагає від Голови Уряду виконати рішення суду - поновити на посаді голови Держекоінспекції

22.11.2019, 14:43

Львів'янин вимагає від Голови Уряду виконати рішення суду - поновити на посаді голови Держекоінспекції

3 листопада 2019 року Кабінет Міністрів України оголосив конкурс на зайняття посади голови Державної екологічної інспекції. Однак, як розповів журналісту Leopolis.news екс-керівник Держекоінспекції Михайло Казимир, розпорядження про проведення цього конкурсу суперечить чинному законодавству України, адже посада Голови Державної екологічної інспекції не є вакантною, просто має місце факт довготривалого невиконання урядом судового рішення про поновлення незаконно звільненого працівника.

Відповідну скаргу на дії прем’єр-міністра Гончарука М.Казимир скерував у ДБР щодо порушення високопосадовцем статті 382 ККУ. А за це загрожує позбавлення волі на щонайменше три роки, - про це пише Leopolis.news.

Як розповідає Михайло Казимир, його було незаконно звільнено з посади Голови Державної екологічної інспекції України розпорядженням Кабінету Міністрів України ще в січні 2015 року. Формальна підстава - одноразове грубе порушення трудових обов’язків. Не погоджуючись із звільненням, він звернувся з адміністративним позовом до суду.

«14.09.2015 року Львівським окружним адміністративним судом у справі № 813/889/15 винесено постанову, якою адміністративний позов задоволено повністю: визнано протиправним розпорядження Кабінету Міністрів України  № 20-р від 21 січня 2015 року «Про звільнення Казимира Михайла Миколайовича з посади Голови Державної екологічної інспекції України за одноразове грубе порушення трудових обов’язків (п.1 ч.1 ст.41 КЗпП України); визнано протиправним наказ Державної екологічної інспекції України від 23 січня 2015 року № 17–о «Про звільнення Казимира Михайла Миколайовича з посади Голови Державної екологічної інспекції України за одноразове грубе порушення трудових обов’язків (п.1 ч.1 ст.41 КЗпП України)»; поновлено Казимира Михайла Миколайовича на посаді Голови Державної екологічної інспекції України з 24 січня 2015 р.; стягнуто з Державної екологічної інспекції України на користь Казимира Михайла Миколайовича середній заробіток за час вимушеного.

В подальшому вищевказана постанова була залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.12.2015 р. Однак, станом на сьогодні рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14.09.2015 р. у справі № 813/889/15  не виконано, а я перебуваю з 14.09.2015 р. у вимушеному прогулі», – розповідає Михайло Миколайович.

Згідно зі ст. 235 КЗпП  України рішення про поновлення незаконно звільненого працівника підлягає негайному виконанню. Згідно п. 3 ч.  1  ст. 371 КАС України   постанови суду про поновлення на посаді у відносинах публічної служби виконуються негайно. Однак Кабмін не поспішав і далі не поспішає виконувати рішення суду. Більше того, прокуратурою міста Києва 23.02.2016 р. внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016100000000160 щодо невиконання службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище Кабінету Міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства юстиції України – рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14.09.2015 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3ст.382 КК України. За невиконання рішення суду Кабінет Міністрів України було, навіть, оштрафовано.

За захистом своїх прав, порушених у  зв’язку з невиконанням рішення суду М.Казимир звертався із заявою до Європейського суду з прав людини, яка в результаті була розглянута на його користь.

«Кабінет Міністрів України, маючи на руках рішення суду про поновлення на посаді Голови Державної екологічної інспекції України незаконно звільненого працівника, повинен винести розпорядження про поновлення мене на посаді на підставі Постанови Львівського окружного адміністративного суду від 14.09.2015 року. Тобто знаючи про рішення суду Кабінет Міністрів України міг і повинен був виконати це рішення ще 15 вересня 2015 року. Своїми ж діями Кабінет Міністрів України протягом  тривалого часу давав мені незаконні відписки, посилаючись на можливе оскарження рішення, яке в той же час повинно було виконуватись незважаючи на процедуру оскарження. Кабінет Міністрів України показує неефективність усієї судової системи України, корумпованість та зловживання у вищих органах влади, які звільняють неугодних їм фахівців без відповідної на те правової підстави. Таку ж позицію я описував у заяві № 2402/17 до Європейського суду з прав людини, яка була задоволена.

Як мені стало відомо, Кабінетом Міністрів України за підписом Гончарука видано розпорядження від 03 листопада 2019 року № 1041-р «Про оголошення конкурсу на зайняття посади Голови Державної екологічної інспекції». Дане розпорядження суперечить чинному законодавству України, адже посада Голови Державної екологічної інспекції не є вакантною, просто має місце факт довготривалого невиконання судового рішення про поновлення незаконно звільненого працівника», - зазначає колишній голова Державної екологічної інспекції Михайло Казимир.

Днями він звернувся із заявою до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з вимогою виконати постанову Львівського окружного адміністративного суду від 14.09.2015 року, а саме винести розпорядження Кабінету Міністрів України, яким поновити його на посаді голови Державної екологічної інспекції України з 24 січня 2015 року. Також пан Михайло просить Прем’єра відмінити розпорядження Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2019 року № 1041-р «Про оголошення конкурсу на зайняття посади Голови Державної екологічної інспекції».

Відповідну скаргу на дії прем’єр-міністра Гончарука М.Казимир скерував також у ДБР щодо порушення високопосадовцем статті 382 ККУ. Відповідно до ч. 3 цієї статті умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Тим часом, уряд призначив тимчасовим главою Державної екологічної інспекції колишнього народного депутата Єгора Фірсова.

Єгор Фірсов у 2014 році був обраний до Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка» 54 номером у списку як позапартійний. Входив до складу комітету з питань європейської інтеграції. На останніх виборах балотувався до ВРУ від партії «Громадянська позиція».

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  Про Конституцію і українські народні казки

  Мирослав Дністрянський

  Україна для Трампа – це така собі «скалка», яка заважає розгорнути дружні відносини з Путіним

  Іван Стецькович

  Якби здав всі аналізи на стадіоні, не мали би проблем ні він, ні ми

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: