• Головна
  • Новини
  • Львівський театр «Слово і голоС» продовжує проект «БАРВІНСЬКИЙ»

14.09.2021, 16:24

Львівський театр «Слово і голоС» продовжує проект «БАРВІНСЬКИЙ»

Театральний центр «Слово і голоС» у новому сезоні запрошує на виставу-концерт «БАРВІНСЬКИЙ. Право на особисте». Перша вистава цієї осені відбудеться вже у п’ятницю, 17 вересня, о 19.00 за адресою вул. Городоцька, 38.

Про це повідомив театральний центр "Слово і голоС".

Автором проекту є Наталія ПОЛОВИНКА, заслужена артистка України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка. У виставу увійшли 12 солоспівів українського композитора Василя Барвінського, який жив і діяв у Львові та був репресований, а його твори були спалені.

«Василь Барвінський - з велетнів. Вони - Сковорода, Шевченко, Леся Українка, Барвінський, Стус... - досі в своїм краю не пізнані. Ця робота - мій простий людський уклін вдячності. За науку шляхетності. Воїни цієї землі, служителі і оборонці Любові, залишаються беззахисними - і перемагають. Дванадцять солоспівів чинять учту і ми причащаємося Бога-України-себе самих,» - говорить актриса.

Ця вистава - наступний крок великого проекту БАРВІНСЬКИЙ, який здійснює Театральний центр «Слово і голоС» та Наталія Половинка вже три роки: «БАРВІНСЬКИЙ. Любов» Спільно з Львівською Національною Оперою - 2019 р., «БАРВІНСЬКИЙ. Повернення в Україну» Спільно з Львівською Національною філармонією - 2020 р., «БАРВІНСЬКИЙ. Право на особисте» - 2021 р.

«Дванадцять солоспівів Василя Барвінського несуть нам наше одвічне скучання за невимовним... Сам тон Людяності у цей сповнений хаосу час. Художник, Воїн краси - і тоді, і тепер – дозволяє нам бути собою, стати в своїй любові і слідувати за своєю вірою, і розмовляти з цілим світом про найпотаємніше і найголовніше, і перемагати», - наголошує авторка.

Виконавці: співачка-актриса - Наталія Половинка, фортепіано - Йожеф Єрмінь, скрипка - Марко Комонько, робота з текстом - Сергій Ковалевич, світло - Богдан Дворник, афіша - Юлія Власенко, відеопроекція - Андрій Мавдрик.

Довідка

Наталія ПОЛОВИНКА - українська співачка, актриса театру і кіно, режисер, педагог. Лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка, Заслужена артистка України. Засобами театру та музики творить унікальну художню територію проявлення пісні як категорії життя, духовної категорії. Представник традиційного співу у всіх його жанрах : давні духовні напіви України, традиційна українська пісня, канти, псальми, український класичний романс; виконавиця класичної музики та сучасної академічної музики В. Сільвестрова, А. Загайкевич, В. Полєвої, Б. Фроляк та ін. Лауреат міжнародних театральних фестивалів, лауреат премії СТДУ ім. Віри Левицької, Премії СТДУ "Родовід", приз ММКФ "Срібний Георгій" - "за кращу жіночу роль",Лауреат Премії ЛОДА "Людина року 2004", Премії мера Львова "Кращий діяч культури".

Йожеф ЄРМІНЬ, піаніст. Виступав в Україні, Росії, Польщі, Німеччині, Швейцарії, Бельгії, США і Канаді, брав участь у численних радіо- та телевізійних записах. Останнім часом все більше зосереджується на інтерпретації музики ХХ століття.

Марко КОМОНЬКО – скрипаль. Сьогодні- перша скрипка Львівської обласної філармонії.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

Коментар

Блоги

Богдан Рабешко

Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

Михайло Цимбалюк

Незалежність починається у серці кожного з нас!

Василь Чорний

Карпатські села зблизька. Частина 3

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: