• Головна
  • Новини
  • Львівські митники затримали жінку, яка намагалася вивезти незадекларовані 30 тис. доларів

14.06.2024, 11:40

Львівські митники затримали жінку, яка намагалася вивезти незадекларовані 30 тис. доларів

В пункт пропуску «Рава-Руська – Хребенне», направляючись до Польщі, прибув автомобіль «Dodge Journey», в якому перебувало троє пасажирів та водій. Для проходження митного контролю він обрав смугу «зелений коридор», що свідчило про відсутність товарів, обов’язкових до декларування та оподаткування.

Під час усного опитування пасажири повідомили працівникам митниці, що кожен з них переміщує по 10 тис. доларів США, і ні на копійку більше.

Для певності автомобіль скерували із зони спрощеного митного контролю на  поглиблений  огляд. Відтак, в сумочці однієї з жіночок, окрім заявленої нею суми, знайшлося ще 30 тис. 300 доларів США, які вона «забула» декларувати.

За цим фактом стосовно 49-річної жительки Черкас складено адмінпротокол, відповідно до ч.1 ст. 471  (Недекларування валютних цінностей, що переміщуються громадянами через митний кордон України, в сумі, що перевищує дозволену законодавством України для їх переміщення без письмового декларування) Митного кодексу України. 

Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 20 відсотків суми, що перевищує дозволену законодавством України для переміщення валютних цінностей без письмового декларування (згідно з офіційним курсом Національного банку України на день вчинення порушення митних правил).

Без письмового декларування митному органу, фізичні особи можуть переміщувати через митний кордон України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що НЕ перевищує в еквіваленті 10000 євро.

Письмове декларування необхідне лише у разі переміщення валюти України, іноземної валюти та банківських металів у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10000 євро.

Перерахунок сум готівкової валюти і вартості банківських металів у євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим НБУ, на день перетину митного кордону України.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: