• Головна
 • Новини
 • Львівська облрада незаконно засекретила результати виконання тендеру на 199,5 тис. грн

22.02.2021, 17:41

Львівська облрада незаконно засекретила результати виконання тендеру на 199,5 тис. грн

У тендрері йшлося про закупівлю послуг з аналізу діяльності комунальних закладів.

Увагу журналістів Leopolis.news привернув дивний тендер DoZorro: Моніторинговий портал публічних закупівель, який управління майном спільної власності Львівської обласної ради оголосило наприкінці 2019 року. Йшлося про закупівлю послуг з аналізу діяльності комунальних закладів. Ми вирішили поцікавитися результатами виконання відповідної угоди. Але нам було відмовлено у доступі до документів.

29 листопада 2019 року управління майном спільної власності Львівської обласної ради і ТОВ «Нексія ДК Право і податки» підписують договір № 1 «Про надання послуг». Предметом договору є «надання послуг по аналізу діяльності комунальних закладів». Сума договору становить 199,5 тисяч гривень.

Нас одразу здивувало те, що обласна рада замовила аналіз діяльності комунальних закладів сторонній структурі, маючи у штаті виконавчого апарату облради цілий сектор з питань діяльності комунальних підприємств та установ у складі п’яти працівників. Його створення свого часу було ініційоване тодішнім головою облради Олександром Ганущиним власне заради детального аналізу роботи комунальних закладів ради. До речі, в штаті самого управління майном спільної власності ЛОР також є відділ економіки управління майном Львівська обласна рада (lvivoblrada.gov.ua) , який моніторить роботу комунальних підприємств та закладів. На їх утримання та зарплату працівників витрачається більше 500 тис грн в рік. Тому виникає логічне запитання: якщо штатні працівники не справляються з аналізом і є потреба витрачати на нього майже 200 тисяч грн бюджетних коштів, то для чого взагалі такі сектори та відділи і за що їх працівники отримують премії?

Відповідно до договору ТОВ «Нексія ДК Право і податки» мало здійснити аналіз персоналу допоміжних та обслуговуючих підрозділів п’яти комунальних закладів ЛОР: Львівської національної філармонії, Львівського геріатричного пансіонату, Львівського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи, Львівського обласного центру служби крові та Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру. За 21 робочий день дії згаданого договору у цих КП ЛОР мав бути виконаний функціональний аналіз роботи окремих категорій персоналу, аналіз витрат структури робочого часу, аналіз показників продуктивності персоналу, оцінка систем мотивації, оцінка системи ризиків внутрішнього контролю тощо. В результаті цих досліджень мав з’явитися звіт по кожному комунальному підприємству з пропозиціями покращення роботи з персоналом. 

Саме з цими звітами і хотів ознайомитися журналіст. Відповідний запит на доступ до публічної інформації 15 лютого ц.р. було скеровано голові Львівської обласної ради. Однак новопризначений керівник управління майном спільної власності Львівської обласної ради Сергій Івах відмовив у наданні запиту, пославшись на те, що запитувані звіти належать до інформації з обмеженим доступом і вона є конфіденційною. 

Однак, на нашу думку, у даній ситуації чиновники обласної ради суттєво перевищили свої службові повноваження. Відповідно до ст. 21 Закону України «Про інформацію» конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень. Органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади, їх структурні підрозділи є суб’єктами владних повноважень. Окрім того, до інформації з обмеженим доступом не можуть бути віднесені відомості щодо діяльності комунальних підприємств, частка територіальної громади в якому становить 100 відсотків.

Відповідно до п. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не може бути обмежено доступ до інформації про виконання закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти. Законодавство надає вичерпний перелік вимог щодо яких інформація може бути визнана як такою з обмеженим доступом.

Отже, обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Здоровий глузд та логіка підказують, що оприлюднення звітів про діяльність обслуговуючого персоналу філармонії, геріатричного пансіонату, центру народної творчості точно не загрожують національній безпеці, громадському порядку чи територіальній цілісності країни. 

Хочу також наголосити, що відповідно до закону обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений. Тобто управління майном спільної власності мало б надати звіти про діяльність комунальних закладів із «замальованою» інформацією з обмеженим доступом. 

Більше того, хочу звернути увагу читачів на те, що в переліку комунальних закладів ЛОР, у яких мали провести аналіз діяльності, виявилася неіснуюча юридична особа. Йдеться про Львівський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер, діяльність якого була припинена 14 лютого 2019 року. Він був реорганізований у КНП ЛОР «Центр спортивної медицини і реабілітації». Ну але де ж то таке знати відповідальним працівникам облради та її структурних підрозділів. 

Ну і звичайно на фоні усього сказаного вище взагалі виглядає дрібничкою те, що особа в статусі виконувача обов’язки не має права підписувати жодні угоди від імені управління майном спільної власності. Відповідно до положення це може робити лише начальник управління.

Звичайно, що 200 тисяч грн, то невеликі гроші в бюджеті області. Але мешканці Львівщини мають право знати на що витрачається і сто гривень їх податків. Цією публікацією звертаюся до депутатів обласної ради з пропозицією ініціювання розслідування стосовно «засекречення» звітів з аналізом діяльності комунальних закладів ЛОР, який здійснювався за бюджетні кошти. Такі дії є неприпустимими у органі місцевого самоврядування, який постійно наголошує на європейських підходах у своїй діяльності. Важливо почути, кому належала ідея підписання такого договору? Чи впроваджені рекомендації з покращення діяльності цих комунальних підприємств в життя? Бо якось не хочеться вірити, що цих майже 200 тисяч гривень просто вкрали. 

Фото - Щоденний Львів

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: