Президент США Дональд Трамп покладався на ексгенпрокурора України Юрія Луценка, незважаючи на попередження дипломатів про його ненадійність, що заклало основу нинішнього скандалу.
Про це пише НВ з посиланням на газету The New York Times.
«Трамп і його прихильники покладалися на українського прокурора без юридичної освіти і з великою історією маніпуляцій законом у своїй політичній боротьбі, незважаючи на попередження високопоставлених дипломатів про те, що Луценку не можна довіряти», — зазначає видання.
У статті йдеться про те, що команда Трампа, зокрема його особистий адвокат Рудольф Джуліані, бачили в Україні потенційне джерело інформації, яка могла б бути вигідна Трампу і нашкодити його опонентам.
Луценко ж прагнув налагодити зв’язки з найближчим оточенням Трампа через зіпсування відносин з американськими дипломатами в Києві. Видання нагадує, що ексгенпрокурор зіграв важливу роль у відставці посла США в Україні Марі Йованович, яка, за словами Луценка, нібито дала йому список «недоторканних осіб», проти яких не можна вести розслідування.
Спроби Луценка налагодити зв’язки з соратниками Трампа почалися в 2018 році, коли прокурор спробував заморозити розслідування Україною незаконних дій колишнього глави виборчого штабу Трампа Пола Манафорта. Якраз в цей період адміністрація Трампа приймала рішення про постачання Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin.
Ця обставина, як зазначає видання, є важливою в ході розслідування щодо імпічменту — чи вимагав Трамп або його оточення політичних вигод в обмін на надання американської допомоги.
У статті наголошується, що Луценко сподівався налагодити зв’язки з Джуліані, давши хід розслідуванню діяльності Джо Байдена і його сина Хантера.
«Луценко намагався врятувати свою шкуру, прикидаючись прихильником Трампа наприкінці своєї кар'єри», — наводить газета слова Давида Сакварелідзе, колишнього заступника генпрокурора.
Видання підкреслює, що, незважаючи на дискредитацію у себе на батьківщині, Луценко міг розраховувати на підтримку Трампа і Джуліані. Так, в скандальній розмові з президентом України Володимиром Зеленським Трамп шкодував про звільнення «дуже гарного генпрокурора» Луценка.
Проте тепер навіть Джуліані відсторонився від колишнього генпрокурора, назвавши його «корумпованим».
Як наголошується в статті, загрозу «змішування політики та правосуддя» тепер усвідомили і найближчі соратники Трампа.луц
За темою
- Папа Римський зробив нову скандальну заяву про війну в Україні
24.09.2023, 15:02
- «Радикально налаштована меншість», – засновниця YARO знову втрапила у скандал
29.11.2021, 12:33
- Третякову, що зловтішась зі смерті депутата Полякова, відкликають з посади голови комітету ВРУ
08.10.2021, 18:52
- Через скандал навколо Третякової "Слуги народу" масово покидають партійний чат
08.10.2021, 13:59
- Скандал у Раді: усі фракції вимагають відсторонити «слугу» Третьякову
08.10.2021, 12:59
Обговорення
Політика
ТОП
Поблизу Львова 17-річна дівчина загинула під час катання на квадроциклі
На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
У Львові 23-річний чоловік до напівсмерті побив 20-річного хлопця
На Прикарпатті у ДТП з маршруткою «Івано-Франківськ — Львів» загинув водій
У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми