
09.03.2021, 10:35
Легкоатлетка зі Львівщини, пояснила чому погодилась стати громадянкою Італії
26-річна уродженка с. Солонки, що біля Львова, Софія Яремчук 6 березня виграла 10-кілометровий забіг серед жінок на міжнародних змаганнях «Roma Riparte-Riparti Roma», що проходили в Римі. При цьому, італійський сайт FIDAL Lazio повідомив, що вона нещодавно отримала італійське громадянство.
У коментарі журналіст сайту Відділення НОК України у Львівській області Софія підтвердила цю інформацію, пише Леополіс.
«Так, це правда – нещодавно я отримала італійське громадянство, – зізналася найкраща легкоатлетка України в листопаді 2019 року Софія Яремчук. – Ще до чемпіонату світу в Гдині я мріяла пробігти марафон за нормативом і потрапити в національну команду України. Але в кінці січня мені довелося зробити вибір. Це був непростий крок для мене і дуже обдуманий. Хочу зазначити, що я вже багато років тренуюся в Італії, тут живе моя мама.
Щодо того, що я є членом основного складу національної збірної України (наказ Мінмолодьспорту від 28 грудня 2020 року №2817 - Авт.), то це не так. Я ніколи не мала контракту з нашою національною збірною. Так, тільки після чемпіонату світу мені запропонували пів ставки в збірній України з нового 2021 року, але мені довелося відмовитися у зв’язку з уже прийнятим рішенням.
Додам, що жодної підтримки від області за всі роки моєї спортивної кар’єри у мене не було. Всі тренувальні збори за кордоном та підготовку до чемпіонату світу з напівмарафону я проводила за власні кошти і завдяки допомозі мого клубу Acsi Italia Atletica і мого тренера Фабіо Мартеллі, яким я дуже вдячна.
У зв’язку з пандемією я залишилася не в найкращому становищі – тому що всі комерційні змагання були відмінені. Щодо виступів на змаганнях за Україну, поки не можу дати чіткої відповіді. Ми будемо розмовляти з юристами і World Athletics».
«Надіюся бути почутою і не осудженою», – додала легкоатлетка.
За темою
- У Львові цього тижня відбудуться три масштабні легкоатлетичні заходи
15.12.2021, 19:46
- Магучіх завоювала золото першості Європи в стрибках у висоту
10.07.2021, 21:09
- Магучіх перемогла на етапі Діамантової ліги
05.07.2021, 09:27
- Львівська легкоатлетка перемогла на престижних європейських змаганнях
28.06.2021, 17:38
- Вперше на оновленому стадіоні СКІФ відбудуться національні легкоатлетичні змагання
17.05.2021, 19:20
Обговорення
Спорт
ТОП
Помер екс-начальник міліції Львівщини Дмитро Загарія
На Львівщині втопились двоє чоловіків
У бою з окупантами на Луганщині загинув 36-річний боєць зі Львівщини Сергій Ілащук
Ситуація непередбачувана: у Львові напрацьовують план дій на випадок нападу з боку Білорусі
Через відсутність укриттів, навчання у львівському медуніверситеті розпочнуть онлайн
ФОТО
Відео

Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв
Коментар
Блоги

Наталя Тимчій
Проект Е-квиток у Львові перебуває у стадії «знущання з львів'ян» або Бюрократичний «ЛеоКард»

Мирослав Дністрянський
Упродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде

Мирослав Дністрянський
Міжпоколінні розходження в Україні ще не є критичними, але відчуженість наростає