10.04.2025, 22:05
"Легкі гроші" за "темну роботу": в Тернополі школяр повідомив поліцію про спробу вербування
14-річний учень одного з тернопільських ліцеїв звернувся до поліції після того, як у месенджері Telegram отримав повідомлення із пропозицією сумнівного заробітку.
Невідомі пообіцяли йому "легкі гроші" за виконання так званої "темної роботи".
Як повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області, інцидент трапився 8 квітня.
Після закінчення уроків хлопець на ім’я Назар отримав повідомлення від невідомого співрозмовника. Той запропонував підлітку виконувати завдання, які передбачали "перенесення речей з одного місця в інше", із винагородою "від тисячі доларів".
У переписці також уточнювали місто проживання та вік хлопця.
Назар одразу ж зателефонував інспекторці служби освітньої безпеки, яка раніше проводила профілактичні заняття в ліцеї. Вона прибула за місцем проживання підлітка та викликала поліцію.
Правоохоронці, за згодою батьків, оглянули телефон школяра й зафіксували повідомлення. Наразі триває перевірка.
За свідомі дії та відповідальну позицію Назар отримав подяку від керівництва Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.
"Ти молодець, бо ти уважний, і добре, що ти це показав поліцейським. Ти врятував людські життя. Ми підготували невеличкі подарунки – здійснення маленьких дитячих бажань.
Для мене було дивиною, що ти обрав подарунок не для себе, а для мами. Це повага та шана. У тебе велике серце. Ти молодець і ми тобі дякуємо", – зазначив начальник управління Сергій Зюбаненко.
Поліція закликає батьків та вчителів регулярно роз’яснювати дітям потенційні ризики, пов’язані з онлайн-спілкуванням, зокрема щодо підозрілих пропозицій заробітку від невідомих осіб.
За темою
- 17-річний мотоцикліст на смерть збив велосипедиста на Тернопільщині
20.07.2026, 13:20
- У Тернополі молодик через ревнощі завдав тяжких травм неповнолітньому
17.07.2026, 18:54
- У Тернополі затримали колишнього пастора за підозрою у розбещенні двох дівчаток
15.07.2026, 18:59
- Суд на Тернопільщині скасував призов чоловіка, який доглядав хвору матір
12.07.2026, 14:10
- У Тернополі посадовець ТЦК видаляв дані з «Оберіг» за гроші — його взяли під час передачі 2,5 тис. доларів
12.06.2026, 19:21
Тернопіль
ТОП
У Львові після масованої атаки горять будинки - ФОТО
Росія завдала ударів по Львову крилатими ракетами
Через атаку РФ у Львові змінили рух громадського транспорту: які маршрути курсують інакше
Лікарі повідомили про стан постраждалих після нічної атаки на Львів
На Львівщині 13-річний водій скутера врізався у трактор і загинув
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні