• Головна
 • Новини
 • Легендарний «Пасаж Міколяша» у Львові частково відновлять

16.04.2021, 16:09

Легендарний «Пасаж Міколяша» у Львові частково відновлять

Наразі йдеться про залишки руїн від вулиці Коперника.

Рішення про це ухвалили на виконкомі ЛМР у п'ятницю, 16 квітня, інформує "Еспресо.Захід".

Виконком погодив містобудівні умови й обмеження ДП "Албіс Компані" на будівництво триповерхового будинку на місці руїн у внутрішньому подвір'ї на вул. Коперника, 1. Його мають відбудувати по периметру руїн так, що зовнішній вигляд максимально відтворюватиме історичну будівлю, яка колись тут існувала, з пристосуванням під магазини непродовольчих товарів та офісні приміщення. Згідно з містобудівними умовами й обмеженнями, висота будинку не має перевищувати 18 метрів.

Фото: Державне підприємство "Містопроект" 

Як розповіла в коментарі для "Еспресо.Захід" начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко, цей проєкт обговорюють уже 15 років.

Фото: Державне підприємство "Містопроект" 

"Інвестор мав намір повністю відновити "Пасаж Міколяша", яким він був колись, із дебаркадером (скляним дахом на металевій конструкції. – Ред.) від вулиці Коперника й аж до Вороного. Але поки готував проєкт, то суміжні установи повідводили землю, і можливостей реалізувати цей проєкт стало менше. Також проти виступили мешканці сусідніх будинків, оскільки один із виходів пасажу був ще з вулиці Ліста. Зараз із цього великого проєкту майже нічого не залишилось. Те, що є тепер, – це таке фрагментарне відтворення, і це насправді сумно, що таку гарну ідея не буде реалізовано. До того ж у процесі суперечок і судових розглядів та частина залишків пасажу, яку ще можна було реставрувати, також почала сильно руйнуватись. І зараз вони вже в жалюгідному стані".

Нагадаємо, сьогодні на виконкомі також було надано дозвіл на розробку містобудівної документації на проєктування дороги між Левандівкою та Рясним із тунелем під залізничними коліями в районі Клепарова.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: