• Головна
 • Новини
 • Контроль цін на продукти та медтовари під час карантину стартує з 18 травня

18.05.2020, 11:33

Контроль цін на продукти та медтовари під час карантину стартує з 18 травня

Уряд із понеділка, 18 травня, запроваджує на період дії карантину державне регулювання цін на товари, які мають соціальне значення, та на товари протиепідемічного призначення.

Про це повідомляє пресслужба Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

«Кабінет міністрів України прийняв постанову від 22.04.2020 №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», якою тимчасово запроваджується державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення", - йдеться у повідомленні.

Відповідно до пункту 3 постанови, вона набирає чинності через десять днів з дня її опублікування і діє до закінчення карантину, встановленого постановою Кабінету міністрів України від 11 березня 2020 №211.

Постанову було опубліковано 8 травня 2020 року у газеті «Урядовий кур’єр», а отже, 18 травня вона набирає чинності, пояснили у відомстві.

Держпродспоживслужба повідомила, що постановою затверджено вичерпні переліки соціально значущих товарів і товарів протиепідемічного призначення, зміна цін на які підлягатиме декларуванню.

За інформацією пресслужби, з моменту набрання чинності цим документом продавці зобов'язані декларувати зростання ціни на 5% і більше. У разі підвищення цін на 5% і більше, але менше як 10%, ‑ застосування роздрібної ціни можливе не раніше, ніж через три дні, без урахування дня декларування.

Якщо ціни підвищують на 10-15%, застосування ціни можливе не раніше, ніж через 14 днів після попереднього декларування ціни.

За необхідності підвищення цін на 15% і більше нові ціни можна застосовувати щонайменше після 30 днів з останнього декларування.

Нагадаємо, з 15 квітня на період надзвичайної ситуації в Україні уряд запровадив державне регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби.

До переліку соціально значущих товарів уряд вніс гречку, цукор, пшеничне борошно вищого ґатунку, макаронні вироби (вермішель із борошна вищого ґатунку), пастеризоване молоко в плівці жирністю 2,5%, житньо-пшеничний хліб, яйця категорії С1, тушку курячу, мінеральну воду без газу, вершкове масло жирністю 72,5%.

До переліку товарів протиепідемічного призначення потрапили ліки, серед яких парацетамол, антисептики і дезинфікуючі засоби, засоби індивідуального захисту (медичні маски, халати).

Із 12 березня в Україні на карантин закрили навчальні й торговельний заклади, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.

Карантин продовжено до 22 травня, але з 11 травня частину обмежень знято.

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Дев’ять кіл пекла для родин медиків

  Андрій Вихопень

  Багато львів'ян, котрим сьогодні за сорок, провели дитинство і молодість у "житлових" підвалах  

  Мирослав Дністрянський

  То коли ж було засновано Львівський університет?

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: