• Головна
 • Новини
 • Кіт пройшов 300 км, щоб повернутися у Лаврівський монастир

15.05.2019, 11:58

Кіт пройшов 300 км, щоб повернутися у Лаврівський монастир

Понад місяць із Луцька до монастиря в селі Лаврів, що на Старосамбірщині, йшов семирічний кіт. Тварина повернулася худа і покусана, але дійшла до рідного місця, пише Львівська мануфактура новин.

«Мурчика до монастиря у Лаврів привіз чоловік з Івано-Франківська. Розказував, що він якось з комина впав йому на фермі. Жартував, що кіт з неба звалився. Чоловік возив тварину до ветеринара. Ще тоді йому говорили, що кіт з інтелектом. У монастирі він прожив три роки. Такий гоноровий: все йде попереду, виляє хвостом. Вмів насмішити”, – розповідають у монастирі.

Господар Мурчика отець Теодор Лев у лютому переїхав із Лаврова до Луцька, котика взяв з собою. Але на новому місці тварина не прижилася.

«У Луцьку котику щось геть не сподобалось. Він там мало гуляв. Майже не виходив на вулицю. А за тиждень і зовсім пропав. Отець Теодор дуже переживав через це. Винив себе. Переймався, що десь Мурчик бродить, голодує. Цілий березень його не було, трохи квітня. Отець вже й надію втратив, – додають у монастирі. – Аж тут на квітневу неділю сталося диво. Кіт повернувся до Лаврова. Яке то свято для всіх було. Віримо, що це Господь тварині допоміг вернути назад. Різне могло трапитись за цей час – машина збити, пси роздерти, відстань не мала. Навіть з голоду міг загинути, а він прийшов додому».

Кіт повернувся на Старосамбірщину дуже худий і зморений. Його спочатку навіть закрили, боялися, чи не заражений сказом.

«Брат Орест ним опікувався, підгодовував бульйоном, – кажуть. – Тварина за кілька днів поправилась та вигладилась. Зараз – як справжній господар удома. Про поведінку цих тварин багато пишуть. Кажуть, вони набагато мудріші і інтелектуальніші, ніж люди. В голові наче навігатор якийсь чи компас мають. Можуть їхати сотні кілометрів із заплющеними очима, але в уяві збережуть маршрут і за необхідності безпомилково повернуться назад».

LMN

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: