Служба безпеки України викрила керівництво Сумської ОВА на розкраданні коштів, призначених на відбудову інфраструктури, зокрема у знищенному окупантами місті Охтирка.
За даними досудового слідства, у квітні 2022 року заступник голови Сумської ОВА спільно з керівником Департаменту капбудівництва, призначення якого він пролобіював, організували схему розкрадання коштів, виділених Сумщині урядом.
Прокуратура уточнює, що йдеться про заволодіння коштами, призначеними на відбудову знищеної окупантами інфраструктури в місті Охтирка.
Серед об'єктів, які мали бути відновлені та відремонтовані за ці гроші, – житлові будинки, об'єкти цивільної та критичної інфраструктури, мости та дороги.
Для цього зловмисники уклали договори на проведення відновлювально-будівельних робіт із п’ятьма афілійованими комерційними структурами.
Встановлено, що вони свідомо внесли в кошторисну документацію ціни на будматеріали, які в 2-3 рази перевищували ринкові.
Їхнє придбання відбувалося через спеціально створені ділками "фірми-прокладки". Зокрема, під час ремонту лише одного об'єкта зловмисники привласнили 1,4 млн грн. Наразі тривають експертизи щодо ще 80 подібних об'єктів.
Під час обшуків за місцями роботи та проживання підозрюваних виявили чорнову документацію, мобільні телефони та комп'ютерну техніку з доказами незаконної діяльності.
Підозру отримали заступник голови Сумської ОВА та тимчасово виконуючий обов’язки начальника Департаменту капітального будівництва ОВА.
Підозра оголошена ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу.
За темою
- У Чернігові затримали 23-річного чоловіка після стрілянини на вулиці
19.04.2026, 22:58
- Побутовий конфлікт став причиною стрілянини у Києві
19.04.2026, 20:32
- Начальник патрульної поліції подав у відставку після втечі поліцейських під час стрілянини в Києві
19.04.2026, 17:25
- Російський дрон влучив у залізничну інфраструктуру на Полтавщині
19.04.2026, 14:34
- Генштаб підтвердив ураження заводу дронів у Таганрозі та складів окупантів
19.04.2026, 10:35
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Львові в ДТП з Tesla постраждали троє дітей
19 квітня: що треба знати про цей день
У Карпатах травмувалася туристка зі Львівщини
Водій Opel збив двох підлітків на мотоциклі біля Яворова
Стрілянина в Києві: МВС розслідує дії поліції під час теракту
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми