• Головна
 • Новини
 • Капличку у Стільському городищі встановили без жодного дозволу

04.05.2020, 20:39

Капличку у Стільському городищі встановили без жодного дозволу

На місці самовільно встановленої скульптури у Стільському городищі (Львівська область) працюватиме комісія. Уже сьогодні, 4 травня, сформують комісію, яка виїде на місце найближчим часом і складе акт. Висновки обстеження будуть терміново надіслані до Міністерства культури.

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Про дозволи встановити сакральну скульптуру на території заповідника ні до облдержадміністрації, ані до Міністерства культури ніхто не звертався.

«Наразі можемо говорити про несанкціоновано встановлені скульптуру, бетонні сходи та земляний насип, змонтовані в межах охоронної зони пам’ятки археології національного значення - Стільське городище. Без дозволів Міністерства культури не можна проводити жодних робіт на пам’ятках культури національного значення. І саме Мінкульт має відреагувати на порушення і визначити, як діяти далі з самовільно встановленим об'єктом. Це грубе порушення пам’яткоохоронного законодавства, тому саме поліція і прокуратура мають відреагувати», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

До комісії увійдуть представники Тростянецької ОТГ, директор заповідника, археологи, правоохоронні органи.

«Тому позиція в нас одна: ми фіксуємо порушення і повідомляємо відповідні державні органи. Чи було дотримано норм законодавства, хто відповідатиме за порушення і як направити завдану шкоду, мають вирішити фахівці та правоохоронці, має відреагувати Міністерство культури та інші відповідальні органи», - наголосив Юрій Холод.

До Заповідника належать пам’ятка археології національного значення «Стільське городище» VIII–X ст., городище-святилище в урочищі «Печера» і багатошарове поселення біля с. Ілів, пам’яткa природи та історії в урочищі «Диравець», печерні комплекси природного й антропогенного походження в урочищі «Лиса» або «Чорна Гора», давні гідротехнічні споруди на р. Колодниці, різночасові курганні могильники.

Територія історико-культурного заповідника «Стільське городище» знаходиться в межах Тростянецької ОТГ.

Нагадаємо, на території Історико-культурного заповідника "Стільське городище" місцева громада спорудила постамент з бруківки і капличку.

Про це у ФБ пише Volodymyr Beno.

Зокрема, у повідомленні сказано: "А ви знали, що за 50 км від Львова знаходиться пам’ятка археології національного значення, столиця колись могутньої держави Білої Хорватії - села Стільсько та Дуброва Миколаївського району Львівської області. 

Але мене цікавить інше наразі... яка Ваша точка зору, чи нормально що на території пам’ятки археології, на найпомітнішому місці, посеред краєвиду, за якихось надцять метрів від печер забабахали постамент з бруківки і капличку, як капітальну споруду?!

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Василь Чорний

  Чи є життя після виборів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: