• Головна
 • Новини
 • Італія легалізувала єдиний Апостольський екзархат вірян УГКЦ

30.06.2020, 14:11

Італія легалізувала єдиний Апостольський екзархат вірян УГКЦ

Італійський уряд легалізував Апостольський екзархат для вірних Української греко-католицької церкви (УГКЦ), які проживають в Італії.

Про це повідомляє Український погляд

«26 червня 2020 року преосвященний владика Діонісій одержав повідомлення від Міністерства внутрішніх справ Італії про визнання Апостольського Екзархату для українців-католиків візантійського обряду, що проживають на території Італії», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у липні 2019 року Папа Франциск створив Апостольський екзархат для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії.

Новостворена церковна територіальна одиниця охоплює всю територію Італії. Духовну опіку приблизно 70 тисяч вірних, згуртованих у 145-ти громадах, здійснюють 62 священики. Катедральним храмом та осідком Апостольського екзархату буде парафіяльний храм святих Сергія і Вакха в Римі.

Початок масової присутності українців греко-католиків в Італії сягає своїм корінням кінця минулого століття. Душпастирська опіка здійснювалася в рамках Служби «Migrantes» Італійської Єпископської Конференції через призначення національного координатора, а душпастирі в громадах призначалися місцевими дієцезальними єпископами. Зв’язок з матірною Церквою забезпечувався також і через особу Апостольського Візитатора, яким сьогодні є владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ.

Фото: ukrpohliad.org

 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  NASA: Політ Crew Dragon – лише початок, далі – освоєння Місяця

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Які ідеологічні засади можуть об'єднати українців

  Андрій Вихопень

  Іду Львовом і бачу рекламу ієзуїтів

  Іван Стецькович

  В Україні весь час панує одна партія - «партія влади», а 350 зареєстрованих - це спосіб приховати злодійство

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: