13.03.2019, 17:44

Інформатор НАБУ Шевченко наговорив собі на статтю

Євген Шевченко, який співпрацював з НАБУ і фігурує в листуванні агентів Бюро з фігурантами справи Гладковського, не був в офіційному статусі в жодній справі. Отже, його спілкування з фігурантами справи не було спецоперацією.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

"Шевченко сам всю правду розповів. Він наговорив собі на статтю. Підтвердив, що займався бізнесом з "Укроборонпромом", і ми бачимо яким саме бізнесом. Сказав, що брав участь у більш, ніж 20 справах. Все це потребує погодження прокурором. Але я стверджую, Євген Шевченко не був у офіційному статусі по жодній справі. Тому цифра 20, яку озвучує Шевченко, - це брехня. Цифра 3, яку озвучує Ситник, - також брехня. А цифра 0, яку озвучує САП, - це те, що ми бачимо по матеріалах справи".

"Не може бути спецоперації без санкції суду та прокурора, бо є рамки КПК, в яких треба діяти. Прокурорський контроль спеціально встановлений для того, щоб детективи не мали можливості вирішувати особисті питання з підозрюваними. Замість того, щоб діяти згідно з законом, Шевченко розгорнув брудну кампанію проти мене та САП взагалі, при цьому прямо порушуючи закон разом із своїми партнерами в НАБУ", - зазначив він.

Глава САП підкреслив, що Шевченко не міг брати участь ні в якій спецоперації НАБУ. Зокрема спецоперацією не могли бути його переговори з фігурантами справи щодо "Оптимумспецдеталі":

"Лише у двох варіантах можна проводити негласні слідчі дії: у рамках кримінального провадження або у рамках оперативно-розшукової справи. І на одне, й на інше потрібні погодження прокурора та ухвала суду. Якщо детектив або агент вирішує якесь питання без санкції, а потім каже – "це була спецоперація, я так вирішив і нікого не повідомляв", то він, по-перше, сам зізнається у вчиненні злочину, а по-друге уся інформація, яку він нібито збирав під час "спецоперації", не буде мати жодного процесуального значення.

Глава 31 КПК каже про перелік негласних слідчих розшукових дій. Я дивлюся на цей перелік, і взагалі не бачу, як Шевченко міг бути залучений. Це було виконання спеціального завдання, і якщо так, то хто його виконував? Чи це був контроль над вчиненням злочину? Але останнє – це винятково прерогатива прокурора. Це стаття 271 КПК. Виконання спеціального завдання не може перевищувати 6 місяців, продовження має погоджуватися з прокурором.

Тому треба тепер розбиратися в рамках окремого кримінального провадження, у чому полягало це конфіденційне співробітництво НАБУ і Шевченка і чи взагалі воно було. Де відповідні клопотання, на які прокуратура мала б дати погодження? САП їх в очі не бачила. Якщо зараз нам показуватимуть підроблені постанови, то буде ще одна стаття.

Але з огляду на листування яке ми бачили… Де Шевченко каже, що він "у Гиви ждет, пока тот письмо напишет". Тобто людина, яка не має жодного відношення до НАБУ, має при цьому вільний доступ до всіх приміщень Бюро, у тому числі, до керівництва. І через свої корупційні зв'язки вирішує ті чи інші питання для "хлопчиків".

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  Події

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Порошенко підписав закон про мову у прямому ефірі

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Порошенко роздає посади і звання як дешеві цукерки

  Наталя Тимчій

  Чому молодь тікає зі Львова

  Андрій Вихопень

  Порошенко збирається діяти за принципом "що гірше - то краще"

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: