08.07.2022, 10:34
Індустріальні парки можуть стати офшорними зонами, – Михайло Цимбалюк
Нерівні умови між підприємцями та законодавча шпаринка для зловживань. Так про діяльність індустріальних парків в ефірі «Першого Західного» висловився народний депутат Михайло Цимбалюк.
21 червня Верховна рада проголосувала за законопроєкти №5688 та №5689, які передбачають низку фіскальних стимулів для індустріальних парків. Фракція «Батьківщина» за них не голосувала. Михайло Цимбалюк пояснив, чому він з колегами не підтримали законопроєкти.
За його словами, передовсім в документах не виписаний механізм створення індустріальних парків.
«В даному випадку створюється нібито технопарк, який буде звільнений від сплати за землю, комунікації, мита. До 2007 року у нас вже діяли такі речі, які називались Вільна економічна зона. Якщо говорити про Яворівську, то це дало поштовх. Але їх було декілька в області. Чому вони не спрацювали? Тоді це була корупційна складова: туди завозились без мита товари, потім все зникало і не працювало», – розповідає Михайло Цимбалюк.
Він говорить, що автори законопроєктів не переконали його і колег, що знята ця корупційна складова і будуть рівні правила гри. Бо виходить так, що якщо ти не зареєструвався в цій зоні, то ти вже не в рівних умовах. Навпаки, він вважає, що після війни вся територія України має працювати за єдиними і прозорими правилами гри.
Крім того, в законопроєктах не має чіткої норми щодо створення робочих місць.
«Ми вимагали, щоб ці умови прописали. Наприклад, якщо це малий бізнес, то хай він створить 10 робочих місць, середній – 100 місць чи більше. Ні, виписана норма так, що ти ввозиш товар, не платиш ні копійки і не несеш відповідальності, що там буде саме виробництво. Хоча нас переконували, що це запроваджується саме для розвитку виробництва. Тому ми не проголосували. І вважаємо, що якщо закон підпише президент, він не буде дієвим. Це шпаринка для тих, хто захоче в Україні «відмивати гроші», – говорить нардеп.
За його словами, для того, щоб відновлювати і розвивати промисловість, не потрібні технопарки, потрібна реальна економічна стратегія уряду.
«Перше: потрібна стратегія. Друге: координація діяльності центральної влади з місцевою, і третє: виділення коштів. Це не простий процес, бо наша промисловість на 70% нині є знищена. Частина з неї ніколи не буде відновлена», – зазначає нардеп.
Він також порівнює індустріальні парки з інвестиційними нянями. Останні, на його думку, не спрацювали, так буде і з індустріальними парками. Крім того, депутат переконаний, що ніхто з великих інвесторів під час війни вкладати в українську економіку не буде: чи це буде індустріальний парк, чи інша зона. Більше того, за його словами, для інвесторів важливіше, щоб в Україні все «керувалось не законом сили, а силою закону», тому, на думку Михайла Цимбалюка, передовсім треба завершити реформу в правоохоронних органах.
За темою
- Юлія Тимошенко домоглася системних змін у лікуванні поранених захисників і захисниць України
08.09.2024, 17:00
- ВРУ підтримала звільнення Кулеби
05.09.2024, 12:08
- Рада підтримала відставки Малюськи, Стрільця та Стефанішиної
04.09.2024, 15:31
- Голову МЗС Кулебу планують звільнити – джерела
03.09.2024, 22:11
- На українського журналіста Дмитра Гордона готували замах
03.09.2024, 19:43
Обговорення
Політика
ТОП
Уродженця Маріуполя, який побив чоловіка у центрі Львов, взяли під варту
На Львівщині у жителя Прикарпаття вилучили буса через контрабанду 16 блоків сигарет
На Львівщині загинув водій квадроцикла
На Львівщині внаслідок ДТП загинув водій автобуса
На Львівщині двох прикарпатців викрили на контрабанді техніки та алкоголю на 1.5 млн грн
ФОТО
«Туристи» в шльопанцях і «кікіморах»: прикордонники затримали групу порушників на кордоні з Румунією
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів
Мирослав Дністрянський
КОЛИ Ж СФОРМУВАЛАСЯ УКРАЇНСЬКА НАЦІЯ? І ЯК ДОСЯГТИ ЇЇ КОНСОЛІДАЦІЇ?
Василь Чорний
Громади Волині в умовах воєнного стану