• Головна
 • Новини
 • Гарантії Німеччини щодо збереження транзиту газу - це  Будапештський меморандум №2

22.07.2021, 11:14

Гарантії Німеччини щодо збереження транзиту газу - це  Будапештський меморандум №2

Німеччина не зможе гарантувати збереження транзиту газу через Україну, позаяк вона не подає газ із території Росії. Так само Берлін не зможе накласти санкції проти Москви, оскільки від цього постраждає німецький споживач.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в інтерв'ю українській службі "Голосу Америки", - пише Суспільне.

"Я не розумію, як Німеччина може гарантувати транзит газу через територію України, якщо вона цей газ не видобуває, не подає цей газ з території Росії. Теоретично це могла б гарантувати Росія, але питання в тому, яка ціна цих гарантій, бо Україна вже мала "Будапештський меморандум", на який вона розраховувала як на гарантію безпеки. Будапештський меморандум №2 для нас не є чимось привабливим", — сказав Вітренко.

Водночас чиновник не вірить у перспективи накладення санкцій Німеччиною проти "Північного потоку-2" через можливе загострення конфлікту на сході України.

"Чесно кажучи, не віриться, що, наприклад, якщо буде повномасштабна війна в Україні, і всі будуть розуміти, що це робить, відповідно, Кремль, зі зрозумілими геополітичними задачами, то Німеччина зможе накласти дієві санкції на експорт газу, бо це означатиме, що німецький споживач взимку залишиться без тепла і газу", — вважає глава Нафтогазу.

За його словами, потрібно накласти санкції на швейцарську компанію Nord Stream 2 AG, яка планує стати оператором "Північного потоку-2", позаяк це "фактично російська компанія", яка відіграє ключову роль у проєкті. Він додав, що головна мета Києва — щоб "Північний потік-2" так ніколи й не запрацював та щоб ним не йшов газ до Європи.

 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Богдан Рабешко

  Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

  Михайло Цимбалюк

  Незалежність починається у серці кожного з нас!

  Василь Чорний

  Карпатські села зблизька. Частина 3

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: