• Головна
 • Новини
 • Дрогобич сидить у холоді - опалювальний сезон розпочнеться 25-27 жовтня

16.10.2021, 16:40

Дрогобич сидить у холоді - опалювальний сезон розпочнеться 25-27 жовтня

У Дрогобичі опалювальний сезон найбільш ймовірно розпочнеться 25-27 жовтня. Місцева влада остерігається, що громада потоне в багатомільйонних боргах, якщо влада не компенсує зростання вартості газу у структурі терифу на тепло.

Про це йдеться у повідомленні Дрогобицької міської ради.

Рішенням виконкому Дрогобицької міської ради від 15 жовтня 2021 року затверджено новий тариф на газ для КП «Дрогобичтеплоенерго». У зв’язку з різким зростанням вартості природного газу в Україні, – тарифи на теплову енергію вимушено піднімають.

Якщо держава не врегулює ситуацію та не компенсує створену на сьогоднішній день різницю в тарифах, – громади тонутимуть в багатомільйонних боргах.

Наразі єдиним існуючим документом – є меморандум, яким держава зобов’язалась компенсувати різницю в тарифі для населення, шляхом збільшення на 4% надходжень до місцевих бюджетів від сплати ПДФО.

Таким чином для споживача категорії населення тариф поки залишається незмінним і становить 1988,18 грн/Гкал. Однак меморандум – це лише наміри, такий вид документу не має юридичної сили і не може гарантувати виконання зобов’язань з боку держави.

В разі відсутності компенсації різниці, – тариф для населення також доведеться переглядати.

Що ж стосується тарифу на газ для бюджетних установ – тут ситуація просто плачевна. Якщо минулого опалювального сезону тариф на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для потреб бюджетних установ був затверджений на рівні 2655,67 грн/Гкал, – то зараз його вимушено підвищують до 4400 грн/Гкал. Тобто зростання тарифу для бюджетних установ складає 66%.

При цьому вартість природного газу в попередньому тарифі, разом з транспортуванням та розподілом його, складала 9488,7 грн/тис.м3, а в затвердженому тарифі на опалювальний сезон 2021-22рр – 18 391,5 грн/ тис.м3 (в тому числі вартість розподілу природного газу АТ «Львівгаз» – 2000 грн/тис. м3). Тобто ціна газу з транспортуванням та розподілом зросла на 94% і про жодну компенсацію державним бюджетом теплопостачальним підприємствам, в разі збереження попереднього тарифу, для бюджетних установ поки мови не йде.

Рішення виконкому вступає в силу з дня його опублікування.

Враховуючи прогнозовану високу температуру повітря на наступний тиждень, в межах 15-20 С, – опалювальний сезон найбільш ймовірно розпочнеться 25-27 жовтня.

На сьогодні готується розпорядження міського голови про початок опалювального сезону з 18 жовтня у бюджетних установах, які забезпечуються теплопостачанням від котелень, що виробляють тепло на альтернативних видах палива.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  "Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Михайло Цимбалюк

  Обшуки у львівських волонтерів - це тиск на волонтерство загалом?

  Богдан Рабешко

  Щодо масштабної пожежі на ЛАЗі

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: