• Головна
 • Новини
 • Домовленість США та Німеччини щодо «Північного потоку-2» дозволяє уникнути найгіршого сценарію

24.07.2021, 09:11

Домовленість США та Німеччини щодо «Північного потоку-2» дозволяє уникнути найгіршого сценарію

Домовленість Сполучених Штатів та Німеччини щодо «Північного потоку-2» дозволяє уникнути найгіршого сценарію.

Про це заявив речник Держдепу США під час брифінгу для преси в четвер, - пише Голос Америки. 

«Цей пакет, ми переконані, запобігає найгіршому сценарію ..., коли трубопровід «Північний потік-2» запрацював би, але не було захисту від негативних наслідків для України, інших країн на передовій НАТО та ЄС, для європейської безпеки загалом», - сказав Нед Прайс.

Посадовець висловив переконання, що цей пакет заходів дозволить досягнути основної мети - «щоб Росія не використовувала поставки енергоресурсів в якості зброї проти наших партнерів, звичайно, включаючи Україну».

Він зауважив, що домовленість не означає, що США відмовляються від політики санкцій, закріпленої в американському законодавстві. «Немає якоїсь прихованої домовленості, що ми будемо рухатись за певним курсом щодо санкцій. Ми віддані тому, щоб виконувати закон. Ніщо з того, що було оголошено вчора жодним чином це не змінює».

«Ми не позбуваємось жодних наявних для нас інструментів. Насправді, ми додаємо декілька до нашого арсеналу», - додав речник.

Він підтвердив, що адміністрація США продовжує виступати проти «Північного потоку-2» і відзначив, що з часу приходу Байдена на посаду президента, на 19 осіб та об‘єктів пов‘язаних з цим газогоном було накладено санкції, в той час, як до 20 січня - лише двоє осіб перебували під санкціями через їхню участь в проекті.

Однак, на час приходу Байдена на посаду, будівництво газопроводу було майже завершено і наступні санкції могли значно зашкодити відносинам з Німеччиною, зауважив він.

Прайс додав: «Як любить говорити президент, і, гадаю, це тут дуже доречно: «не порівнюйте мене із Всемогутнім, порівнюйте мене з альтернативою»... Чи хотіли б ми отримати іншу ситуацію на початку? Звичайно. Чи хотіли б ми мати можливість зупинити побудову трубопроводу? Звичайно. Але цей варіант не був реалістичним. Ми переконані, що оголошені вчора заходи принесуть найкращий результат у обставинах, які ми отримали».

У середу США та Німеччина видали заяву стосовно заходів, яких вживатимуть обидві країни у випадку, якщо Росія буде використовувати енергетику в якості зброї для тиску на Україну. В заяві, зокрема, йдеться про можливість запровадження санкцій проти Росії, сприяння збереженню ролі України в якості транзитної держави, передбачені інвестиції до українського енергосектору та зміцнення енергобезпеки.

Міністри закордонних справ України та Польщі розкритикували спільну заяву США та НІмеччини з цього питання, назвавши компенсації невідповідними.

Деякі американські політики також негативно відгукнулись про заяву.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Богдан Рабешко

  Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

  Михайло Цимбалюк

  Незалежність починається у серці кожного з нас!

  Василь Чорний

  Карпатські села зблизька. Частина 3

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: