• Головна
 • Новини
 • До Львівської галереї мистецтв передали цінну ікону, яку вилучили на митниці

29.04.2021, 08:43

До Львівської галереї мистецтв передали цінну ікону, яку вилучили на митниці

Ікону «Богородиця з дитям» вилучили у жовтні 2016 року. Її пересилали зі США в Україну.

Про це повідомляє Галицька митниця.

За рішенням Експертно-фондової ради з питань безоплатного передавання вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, для постійного зберігання до Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького передано ікону, вилучену під час спроби незаконного переміщення через митний кордон України.

Ікону «Богородиця з дитям» вилучили у жовтні 2016 року. Її пересилали зі США в Україну. У декларації вказали, що пересилають канцелярські товари. Згідно з оцінками експертів, ікона датується 1864 роком, робота невідомого художника. Її вартість 20 тис. Євро (без оцінки вартості окладу зі срібла та каміння).

Передаючи ікону представнику галереї, в.о. начальника Галицької митниці Андрій Колобродов зазначив: «Ікони є не лише художніми творами живопису, а й духовним надбанням народу. Отже, повинні служити громаді, задовольняти її культурні та духовні потреби. До речі, ця ікона є найціннішою серед тих, які працівники Галицької митниці вилучили за останні роки. Переконаний, що працівники галереї вживуть усіх необхідних реставраційних заходів для відновлення ікони, і в майбутньому вона посяде достойне місце серед інших творів мистецтва та буде доступною для відвідувачів».

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Оркестр хмельницької поліції виступив на «Jazz Fest Podillia»

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Уляна Парпан

  Замість обіцяного прозорого ринку - дерибан

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: