• Головна
 • Новини
 • Борги «Львівтеплоенерго» перед «Нафтогазом» уже в січні сягнули пів мільярда гривень

12.02.2021, 15:13

Борги «Львівтеплоенерго» перед «Нафтогазом» уже в січні сягнули пів мільярда гривень

В уряді ще не знають, коли повернуть компенсують теплоенерго різницю у тарифах на газ.

Цього тижня прем'єр-міністр разом очільниками декількох міст підписали меморандум про непідвищення тарифів на тепло та гарячу воду, який обіцяли майже три тижні тому. Однак уряд досі не визначив механізм коли саме, а головне, з якого бюджету відшкодовуватимуть різницю у тарифах підприємствам теплокомуненерго.  У меморандумі лише гарантували, що фінансування компенсацій для підприємств не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування, повідомили "Еспресо.Захід" у пресслужбі Львівської міської ради.

Ще наприкінці січня  заступник директора з економічних питань "Львівтеплоенерго" Богдан Камінський повідомляв, що через  різницю у  вартості газу, яка закладена у тарифі на тепло, і ринковою ціною, підприємство заборгувало "Нафтогазу" майже півмільярда гривень.

У пресслужбі міськради пояснили, що відповідно до меморандуму, теплопостачальні підприємства гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла та його постачання упродовж усього опалювального періоду 2020−2021 рр, не залежно від заборгованості.  Їм також передбачили відстрочку оплати за природній газ. Тобто фактично теплокомуненерго дозволили нарощувати борги, з тим, що колись їм виплатять компенсації, аби ті борги погасити.

До речі, окрім самої вартості газу, про яку йдеться у меморандумі,  є ще різниця у тарифах на його транспортування. З 1 січня цього року вартість розподілу газу за рішенням Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг зросла до 1,68 грн, тоді як у тарифі на тепло закладена удвічі менша сума. Чи компенсуватимуть цю різницю, наразі не зрозуміло.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: